Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Král mečů

0

karta týdne od 25. 7. 2022

Král mečů žije v mentálním světě, kde fičí jedna myšlenka za druhou nadzvukovou rychlostí. Stejně rychle kolem nás mohou proudit různorodé podněty a my se marně budeme pokoušet všechny zachytit. Je lepší uchopit jeden a vézt se na jeho vlně.

Král mečů taky říká, že se příliš urputně snažíme nečemu přijít na kloub. Čím víc pitváme, tím méně relevantních odpovědí dostáváme. Výzvou pro vzdušného krále je nechat drobné kamínky usadit a v klidu pozorovat vznikající mozaiku. Celkový obraz se dostaví, až to budeme nejméně čekat.

Král mečů příliš spěchá a příliš tlačí na pilu. Spousta lidí kolem nestačí jeho mentálnímu tempu. To ale neznamená, že by byli o něco hloupější. Možná jsou jen důkladnější, víc zaměření na detail než na celkové vize. Druhou výzvou týdne je upřímně ocenit lidi, kteří pracují rukama nebo toho příliš nenamluví. Ocenit je od srdce a s pokorou, nikoli blahosklonně z královského trůnu.

Král mečů má intelekt a vzdělanost vysoko na svém žebříčku hodnot, stejně jako vyjadřování a dovednost komunikace. Často pohrdá těmi, kteří dostali do vínku jiný druh schopností, a skoro nikdy si nic takového o sobě nemyslí. On je přece vzdělanec a liberál!

V zrcadle událostí týdne dostaneme příležitost uvidět tuto svoji tvář. Možná se jen krátce mihne, ale bude tam. Pravdivá sebereflexe je výzvou číslo tři.

Kartu Král mečů jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 25. 7. 2022 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Northern shadows a Röhrig.


Obecný popis karty ze Školičky tarotu najdete pod tlačítkem:


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *