Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Král mečů

2

Typ:   hrdina intelektuál

Král mečů pozitivně

Vzdušný král mečů je bystrý, inteligentní bojovník za pravdu a práva slabších. Idealista, přesvědčivý ve svém projevu, který dovede logicky a pohotově argumentovat. Odvážně a rád se vrhá do slovních půtek, má brilantní slovní zásobu, je nadaný na řeči, snadno a rychle se učí, má stálý hlad po nových vědomostech. Je vzdělaný, zábavný a společenský, rád své vynikající mentální dovednosti prezentuje na veřejnosti. Král mečů oplývá schopností analýzy a dedukce, má jasný úsudek, dokáže aktivně vyřešit ty nejzapeklitější problémy a najít pravdu či optimální řešení. Je také cílevědomý stratég, který umí naplánovat cestu k cíli. Je vynalézavý, vtipný, nápaditý a dokáže skvěle improvizovat – pokud mu jeden plán nevyjde, okamžitě vymyslí jiný.

Král mečů umí dobře navazovat a pěstovat kontakty, ať pro zábavu nebo účelově. Má skvělý orientační smysl v přírodě i ve společnosti. Většinou má šarm a osobní kouzlo, je přitažlivý pro opačné pohlaví. Protože vzduch odpovídá i za nervovou soustavu a šikovnost prstů, patří sem i sportovci v technických disciplínách jako je tenis, stolní tenis, squash, badminton, softball a jiné.

Král mečů negativně

Král mečů může být i drzý žvanil. Může být ironický, jízlivý, povrchní, vychytralý a prolhaný. Může se povyšovat nad ostatní, kteří nestačí tempu jeho řeči nebo náhlým obratům v divokém toku jeho myšlenek. Král mečů je nestálý a neposedný, netrpělivý, stále potřebuje nové intelektuální stimuly – když za ním nepřijdou, aktivně je vyhledává. Nestojí nohama na zemi, považuje svůj intelekt za příliš výjimečný, než aby se zabýval běžnými záležitostmi všedního dne – a tak možná sice vynalezne perpetuum mobile, ale v praktickém životě může být naprosto nepoužitelný, typově roztržitý profesor 🙂 Nebo zneuznaný vědec či vynálezce. Také to může být věčný remcal a rebel, který se v hospodě kasá, jak by svět mohl být úžasný, kdyby ho měl na starosti právě on. A když se mu do něčeho nechce, umí se z toho originálně „vykecat“. Patří sem i kapsáři, zlodějíčci v malém i velkém, mafiáni a profesionální hráči. Nebo sňatkoví podvodníci 🙂

Celkový obraz

Doménou krále mečů jsou hrdinské skutky na intelektuálním kolbišti – není to ten, kdo pojede na vesmírnou misi zachránit Zemi (to bude král holí), ale bude to ten, který princip složité mise vymyslí a naplánuje. Král mečů je Inteligentní, společenský a zábavný, vždy s houfem obdivovatelů kolem sebe. Partnerku potřebuje inteligentní, chápavou a tolerantní, která nebude vyžadovat citové výlevy a vyznání lásky, nebude nadávat, že zapomněl koupit chleba nebo kytku k narozeninám. V jeho hlavě je sice stále napilno, ale prioritu nemají přízemní myšlenky. Mívá velký problém dotahovat věci do konce – ať na úrovni myšlenek nebo činů, proto by se král mečů měl vždycky obklopit lidmi, kteří jeho myšlenky zkonfrontují s realitou, postaví je na zem, či prostě zrealizují.

Příhodná povolání

Právník, chirurg, moderátor, novinář (zejména investigativní žurnalista), pojišťovací agent, ale i padělatel, podvodník a falešný hráč.

Pro ilustraci jsem zvolila obrázky z tarotů Crowley, Swedish witch, Gill.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *