Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 24.8.2020

0

XV. Ďábel

Při dnešním pohledu na kartu mě upoutaly zejména oči Ďábla, které hypnoticky hleděly do mých a snažily se mlčky změnit mou vůli, mé přesvědčení. A to Ďábel umí – beze slov přepsat naše vnitřní nastavení, pokud v něm nejsme pevně a s boží pomocí ukotveni.

Karta říká, že bychom měli být ve střehu před lidmi, kteří vynikají v manipulaci a obratně nám podsunují vinu za cokoli, za co jsme ji ochotni přijmout. Mistry takového oboru není snadné prokouknout. Útočí na přesně mířená slabá místa a obvykle používají systém dobře propracovaných argumentů a vábniček.

A věřte nebo ne, každý máme své vlastní Ďáblíky uvnitř. To jsou ti, kteří ospravedlňují další porci dortu, nebo zdůvodňují proč zůstat v práci na úkor rodiny. Všichni máme slabé místo, ve kterém nasloucháme nepravdám a jsme ochotni je za pravdu směnit.

Cesta z pasti nevede přes asketismus nebo snahu o dokonalost. Na Ďábly vyzrajeme, když zavedeme striktní upřímnost k sobě samému – v tom dobrém i zlém. Výmluvy a polopravdy jsou naopak vodou na jejich mlýn.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 23.8.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Gill a Swedish witch.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *