Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 17.8.2020

0

3 meče: Žal

Karta ukazuje hluboké city rozervaného srdce, často spojené s odchodem blízkého člověka. Ať už jde o definitivní odchod z pozemského světa nebo nějaký druh rozchodu, karta rozhodně radí nepodcenit truchlení.

Truchlení bolí, je nepříjemné, často nás paralyzuje, ale přesto je nezbytné. Pokud se snažíme emocionální prožitky negativního spektra potlačit nebo obelstít, vyhráváme jen podmínečně. Potlačené či popřené nosíme dál jako tikající minu, která trpělivě čeká na příhodný spouštěč, aby konečně vybuchla.

Přestože dnešní karta rezonuje především s čerstvou událostí mého osobního života, doprovodná karta vykřikuje, že až příliš často inklinujeme k tomu, abychom truchlení nebrali moc vážně. Jakoby to bylo společensky nevhodné, slabošské nebo dokonce hysterické. Smrt je tabuizována, citové ztráty bagatelizovány. Lidsky nás to bohužel zplošťuje.

Smutek patří do našeho života, jen by se neměl stát jeho modlou. A tak zkusme vyčistit minová pole čerstvých i zapomenutých smutků, protože předstírání o jejich neexistenci nám krade životní energii víc než výbuchy samotné.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 16.8.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Herbal a Kosmický.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *