Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 3.8.2020

0

XXI. Universum, Svět

Karta Universum symbolizuje určité osvobození, překročení bludného kořene. Můžeme se bez obav dotknout univerzální kosmické moudrosti, být políbeni múzou inspirace a otevřít hranice svého nevědomí. To vše se nám podaří, pokud na chvíli zahodíme břemena povinností, šedých stereotypů a ustálených předsudků. Ani božská inteligence však nemůže prorazit betonovou zeď našich zakořeněných představ o tom, že něco prostě nefunguje a není ani možné, aby to fungovalo.

Universum připomíná nekonečné možnosti, kterými jsme obklopeni, ale přesto je nevidíme. Naše oči a mysl se potácejí ve stále stejných kolejích a mají zaostřeno jinam než na perfektně uspokojivé cíle. Odpoutat se, na chvíli zapomenout, vrhnout se do víru bláznivin mimo komfortní zónu vlastní důstojnosti, to vše pomůže uvidět svět kolem nás jinou optikou.

Nasaďme si zvídavé brýle malého dítěte a objevujme svět, jak jsme ho dosud neviděli. Nepovažujme nic za jisté či známé a podivujme se, jakoby všechno bylo poprvé. Nezatížený pohled pomůže oddělit zrno od plev. A kromě toho to bude prima zábava!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 2.8.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Swedish witch a Crystal visions.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *