Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 27.7.2020

0

XIV. Umění, Mírnost

Tarotová karta Umění nebo Mírnost představuje dvojakost, sezení na dvou židlích. Je to snaha spojit neslučitelné, třeba jako udržet si zároveň manželku a milenku. Ve výjimečných případech se to může podařit, ale je to velká alchymie.

Karta nás hecuje, abychom se zaměřili na patové situace, ze kterých zdánlivě neexistuje cesta ven. Pokud zapojíme sílu svého ducha, řešení se najedou vyloupne jako kaštan ze slupky. Jen se nesmíme bát netradičních pohledů a nápadů. Ty tradiční a logické už jsme vyzkoušeli a prokazatelně nikam nevedou.

Dnes mě karta vede k upozornění, že všechno má dvě tváře. Možná zahlédneme novou stránku známých lidí a nemusíme s ní být srozuměni. I v tomto případě platí, že existence nové vrstvy neruší ty předchozí. Kvůli nečekanému smítku přece nezahodíme celou stavbu!

Dvojakost zní ošklivě, ale právě tomu jsme nakloněni rozumět a to jsme připraveni u druhých z fleku soudit.

Z jiného úhlu se dá mluvit o relativitě a velké lekci tolerance. Ne nadarmo se v některých tarotech tato karta jmenuje Mírnost. A tak nesuďme příliš přísně.

Tarotová karta Umění/ Mírnost byla vytažena ze sady tarotu Crowley dne 26.7.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů:  Crowley, Gill a Druidů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *