Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Královna mečů

1

Typ:   citlivá intelektuálka

Královna mečů pozitivně

Vzdušná královna je inteligentní, bystrá a pohotová žena, s dobrými komunikačními, jazykovými a analytickými schopnostmi. Vždy připravená druhým pomoci chytrou radou. Je pohyblivá, mrštná a pružná – na těle i na duchu. Královna mečů má vynikající postřeh a dar okamžité improvizace. Její hlad po informacích a schopnost kombinovat může vést k neuvěřitelným výsledkům – v dobrém i absurdním slova smyslu. Královna mečů bývá zábavná a společenská, může mít obrovské množství kamarádů, ale jen málo skutečných přátel. Při používání vlastního šarmu nespoléhá na vnější krásu, dává přednost intelektu. Totéž vyžaduje od partnera a přátel. Nicméně pronikavou mysl a skvělý organizační talent mohou ostatní hůře rozdýchávat.

Královna mečů negativně

Královna mečů může být i prostořeká pavlačová drbna, která se zajímá o soukromí ostatních a neváhá se o to kdykoli a s kýmkoli podělit. Přelétavá, nevěrná, nesoustředěná, těkavá, nezodpovědně bezstarostná. Potřebuje si stále hrát a užívat společenského života, vymetat večírky. Názorově nestálá, drzá, vychytralá případně prolhaná, umí lstivě a rafinovaně manipulovat s ostatními. Také může být ve svých názorech závislá na sympatiích okolí (a podle toho proměnlivá). Má velmi bujnou fantazii a představivost, může utíkat z reality do svých pohádkových představ, vznášet se a proplouvat životem bez kontaktu se skutečností.

Celkový obraz

Vzdělaná a citlivá dáma, která se umí vybraně chovat ve společnosti, zdatná a taktní organizátorka, která umí věci vymyslet, ale může mít problém začít i dotahovat do konce. Může třeba vymyslet a napsat dobrý volební program, podnikatelský záměr, ale realizovat to musí jiní, protože ona by to mohla stále měnit 🙂

Ve své práci může spojovat svůj intelekt a touhu dělat něco pro druhé, vrhá se do bitev na mentální rovině pro blaho ostatních. V těch bitvách ale může ztrácet svou vlastní identitu. Je citlivá, zranitelná a možná zraněná, své city chrání intelektem a především svou výřečností. Velikou výzvou královny mečů je dovolit svým hlubokým citům plně propuknout a být na světě sama za sebe.

Příhodná povolání

Konzultantka, tlumočnice, překladatelka, advokátka, spisovatelka nebo ilustrátorka knih, atd.

Pro ilustraci jsem vybrala obrázky z tarotů Crowley, Gill a Röhrig.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *