Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Královna holí

2

Typ:   laskavá autorita

Královna holí pozitivně

Královna holí je velmi odvážná, výkonná a samostatná žena, která budí respekt, ale má srdce na pravém místě. Je vášnivá a umí se snadno nadchnout, ale je taky věrná a oddaná – především svému nitru a svému srdci. Je to vřelá, srdečná a upřímná optimistka, která dovede bojovat za to co cítí, je emancipovaná, rozhodně nesedí nikde v koutku. Ostatní mohou mít pocit, že ona zvládne všechno na světě. Královna holí bývá výborným znalcem lidských povah a často pomáhá radou i skutkem. Sama si bohužel o pomoc říci nedokáže, na to je příliš hrdá. A když už je opravdu v krizi, požádá o pomoc s úsměvem na rtech, takže jí tu krizi stejně nikdo nevěří. Navenek je silná, uvnitř velmi zranitelná a většinou i zraněná. Prošla si svým utrpením a ví, že je to cesta k hluboké přeměně. Je temperamentní, sportovně laděná, s výjimečným smyslem pro spravedlnost, pro kterou neváhá jít do střetu, pokud to považuje za nutné.

Královna holí negativně

Královna holí může být také pyšná, ješitná, samolibá, žárlivá, výbušná, netrpělivá nebo panovačná. Je tak strašně schopná až jsou na ní lidé závislí, vytváří syndrom nepostradatelnosti. Svou sílu může schovávat za citové vydírání. Neumí ukázat své slabosti – nepláče, v krizích vtipkuje a nepožádá o pomoc ani na smrtelné posteli. Může zneužívat své přitažlivosti a mimořádné vášnivosti, také se může pohrdavě povyšovat nad méně výkonné muže i ženy.

Celkový obraz

Královna holí se tváří, že všechno zvládne i minutu před kolapsem. Je zranitelná, ale nedává najevo svoje slabiny. Na sto honů je z ní cítit autorita, okolí k ní může pohlížet s respektem a ona se často cítí velmi sama, chtěla by se lidem přiblížit, ale její vlastní schopnosti jí staví v očích okolí na pomyslný trůn, na kterém není moc šťastná. Muži s ní většinou soutěží, ona jim nedává pocit, že by ji měli ochraňovat. Velikou životní výzvou je uvést do souladu aktivitu, odvahu a energii s citlivým srdcem a touhou pomáhat druhým lidem. Nespotřebovávat energii na klamné masky suveréna, ale naučit se navenek projevovat v souladu s vlastním nitrem. Naučit se projevit slabost a požádat o pomoc.

Příhodná povolání

Výkonná manažerka, ředitelka, soudkyně, lékařka, terapeutka např. v manželské nebo protidrogové poradně (tam kde uplatní soucit i autoritu), ale také feministka nebo ekologická aktivistka.

Pro ilustraci jsem vybrala obrázky z tarotů Crowley, Röhrig a Gill.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *