Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 20.7.2020

0

V. Velekněz

Když se budeme dobře dívat a to nejen očima, potkáme důležité nápovědy k dalším etapám své životní pouti. Může to být skutečná rada od moudré osoby, nebo jen asociace na základě náhodně vyslechnutého rozhovoru. Důležité je uvolnit se a zůstat otevřeni vnějším vlivům, aniž bychom se nechali přehltit. Což je docela alchymie.

Velekněz klade důraz na bohatost vnitřního života, ale nepotrpí si na umělou okázalost. Pravdivost je důležitější než vnější atributy duchovnosti. Karta vede k sebereflexi a oddělení zdravého zrna od plev duchovních převleků, kterými se často honosí naše Ego.

Velekněz je pevně ukotven ve hmotě, nestaví vzdušné zámky a nekáže nereálné teorie. Jeho moudrost obvykle pramení z bolestných zkušeností, kterých by nás ostatní rád uchránil. Laskavě nás vede k sebeúctě, přestože jí nelogicky vzdorujeme. Zkusme aspoň na týden vymýtit zlozvyky, kterými poškozujeme sebe a své nejlepší zájmy. A to i na myšlenkové úrovni.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 19.7.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů:  Crowley, Gill, Mason a Kosmický.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *