Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Techniky a rituály při výkladu karet

2

Jestliže jsou karty prostředníkem k informacím z jiné dimenze, je dobré zacházet s nimi s patřičným respektem. Knihy doporučují balit karty do černého hedvábí, nedovolit jiným osobám dotýkat se osobní sady karet, a popisují celou řadu rituálů nutných před vlastním výkladem.

Nechci tato doporučení nikomu vymlouvat, ale podle mého soudu si každý může zvolit svůj způsob, kterým kartám respekt projevuje. Já mám karty uložené ve speciální krabičce vlastní výroby – bez hedvábí. Před výkladem je pro mě důležité navodit atmosféru vnitřní pohody, protože stres, spěch a rozbouřená mysl dokážou spolehlivě přehlušit tichý hlásek intuice. Jsou momenty, kdy může navozování atmosféry trvat déle než samotný výklad.

Těsně před zahájením výkladu pak požádám, aby výklad nebyl ovlivněn mými názory a postoji. Což někdy může být pořádný oříšek, zvláště když vykládáte někomu, ke komu máte silnou citovou vazbu.

Pokud bych měla zformulovat obecná doporučení, pak jsou asi následující.

  1. Pokládejte kartám otázky jen tehdy, když jste ochotni přijmout odpověď. Buďte otevřeni všem možnostem výkladu a nepoužívejte karty jen pro potvrzení svého názoru. Nejednou jsem potkala situace, kdy člověk stále dokola kladl stejnou otázku v naději, že karty odpoví tak jak by si přál.
  2. Dobře si rozmyslete otázku, kterou kartám pokládáte. Přesnou formulaci otázky si zapište – minimálně v začátcích je to prakticky nezbytné. S železnou pravidelností se totiž stává, že kladete jinou otázku než si myslíte, že kladete. Písemné záznamy pomohou tyto odchylky identifikovat, zejména když se na ně podíváme s odstupem.
  3. Při míchání a vytahování karet buďte maximálně soustředěni, nerozptylujte se mluvením.
  4. Karty vytahujte levou rukou. Levá část těla je řízena pravou hemisférou, ve které sídlí intuice. Mnohokrát se mi potvrdilo, že když klient začne tahat karty pravou rukou, vždycky jde o téma, které chce přeprat vlastní vůlí.
  5. Mějte na paměti, že vytažené karty jsou ovlivněny Vaším emocionálním rozpoložením, a že tedy více než o realitě mohou vypovídat o Vašem strachu, toužebném přání nebo očekávání. Pokud karty vykládáte blízkému člověku, výklad bývá ovlivněn Vaším vztahem k tomu člověku.
  6. Začínejte s výklady o malém počtu karet. Velké množství použitých karet není zárukou úspěšného výkladu. Pokud se necháte vést intuicí, často Vás k pointě dovede jediná karta.
  7. Pokud Vám význam karty z nějakého důvodu není jasný, vytáhněte si na stejnou pozici další kartu a požádejte ji o doplňující informace.
  8. Neberte karty jako dogma. Je to jen doporučení, které můžete, ale nemusíte následovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *