Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co je tarot?

0

Tarot je sada 78 karet, určených k výkladu, má přesně danou strukturu a existuje v mnoha výtvarných provedeních. Vznik tarotu je opředen tajemstvím, o jeho původu existují různé teorie. S největší pravděpodobností vznikl ve starém Egyptě. První písemný doklad o tarotu na evropském území spadá do 14.století.

Tarot je hluboce propracovaný systém moudrostí života a je úzce spjat s dalšími systémy jako jsou numerologie, astrologie a především kabalistický strom života.

Tarotové i jiné kary byly často zejména církví nazývány ďábelskými obrázky. Karty jsou ale jenom odrazy skutečnosti, ďábelské mohou být jen chybné interpretace.

Já tarotové karty vnímám jako způsob získání informací z jiné dimenze. Dodatečné informace k těm, které mi poskytují hlava a srdce. Obrázky na kartách promlouvají k mé intuici a ta mi pomáhá formulovat poselství, které karty v danou chvíli přinášejí.

Karty nám mohou poradit při rozhodování, mohou pomoci lépe pochopit situace a vztahy, ale nemohou nás zbavit odpovědnosti za rozhodnutí a dílu odpovědnosti za situace a vztahy.

Nikdy nepoužívejte tarotové karty k manipulaci s životními osudy jiných lidí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *