Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Královna mečů

0

karta na týden od 25. 3. 2024

Královna mečů je unavená z věčného rozhodování a posuzování. Potřebovala by si oddychnout, ale jejímu bystrému zraku unikne máloco. A tak do zemdlení svého i těch okolo vysvětluje, informuje, radí a poučuje. První z výzev týdne proto říká – mávnout rukou nad vším, co není životně důležité. 

Královna mečů je zranitelnější, než by se z jejího projevu mohlo zdát. Většinou má tolik řečí proto, že jí na něčem opravdu záleží, a ne proto, aby se vytahovala. Zkusme na to myslet, až budeme posílat chytrolínku do patřičných mezí. Ona není zlá, jenom si nemůže pomoci. Nevyžádané rady chrlí na počkání a vůbec jí nedochází, jak moc zasahuje do osobního prostoru druhých lidí. Proto je další výzvou týdne říkat své NE s důrazem, ale zdvořile. Chránit vlastní prostor a právo na chyby, aniž bychom kypěli vztekem nad tím, že to nějaká královna opakovaně nechápe. 

Chování královny mečů je často motivováno emočním strádáním nebo dokonce traumatem vnitřního dítěte. Její ochranářské a radílkovské tendence bývají projekcí toho, po čem její vnitřní dítě marně touží. Proto pokud dostaneme zpětnou vazbu o nepřiměřeném vměšování, neztrácejme čas a energii obhajobou a seznamem dobrých úmyslů. Zvedněme další z výzev této královny a dejme svému vnitřnímu dítěti všechno, co radíme ostatním. S trochou imaginace to vůbec není těžké!

Zdá se, že královnu mečů budeme potkávat na každém kroku v mnoha podobách. A pokud nám bude štěstí a sebereflexe přát, objevíme její střípek sami v sobě a pošleme jí chápavé objetí. 

Královnu mečů jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 25.3.2024 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Kosmický a Legacy.


Obecnou charakteristiku královny mečů najdete v sekci Školička tarotu pod tlačítkem:


Aktuální kartu týdne můžete mít každé pondělí ve své mailové schránce. Je to úplně zdarma a službu můžete kdykoli zrušit.


Archiv výkladů karty týdne

Chcete se podívat, jakou kartu jsem zveřejnila pro konkrétní týden Vašeho života? Koukněte do přiloženého archivu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *