Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Milenci

0

karta na týden od 4. 3. 2024

Milenci odkazují hlavní téma týdne do roviny mezilidských vztahů. Budou se připomínat nejen ty partnerské, ale i kamarádské, kolegiální a obecně rodinné. Život nám přihraje ukázkové situace, ve kterých zřetelně uvidíme jádro i balast. Doplňková karta říká, že nebude nouze o příležitosti k radikálním změnám. 

První okruh se týká rovnocennosti a přináší výzvu překreslit hraniční linie ve vztazích, kde se chováme podřízeně bez racionálního důvodu. Revoluce vede málokdy k dlouhodobým výsledkům. Stejně tak očerňování zásluh dotyčné autority. Učit se respektu k vlastním i cizím hodnotám, aniž bychom srovnávali, je lekcí tohoto týdne. 

Mezní situací je stopka lidem, kteří nás dlouhodobě ponižují. Agresor nemá důvod něco měnit, natož mantru na téma můžeš si za to sám nebo nic jiného si nezasloužíš. Rozpoznat nebezpečí manipulace a tajně pěstovat sebeúctu je nejlepší příprava ke změně. Vstoupit do procesu změny vnitřně posílen většinou znamená, že si stejné kolečko nezopakujeme v budoucnu s jinou osobou.   

Druhý okruh se týká spolupráce a tedy vlastně taky trochu rovnocennosti v rámci té spolupráce. Dostaneme příležitost prohlédnout, jestli a jak dobře si stojíme ve vztazích, ve kterých společně přikládáme ruku k dílu. Mějme otevřenou mysl, protože něco může být jinak, než automaticky předpokládáme. Pomůže věci pojmenovat a vzájemně se vyslyšet. Upřímná zpětná vazba není záminka ke konfliktu, ale příležitost se lépe pochopit. V tomto týdnu zvlášť. 

Kromě výzev slibuje karta pospolitou energii s lidmi, kde vzájemné vztahy fungují a kvetou. Poté, co vyznačíme problematická území, bude čas na radostná i překvapivá spojení. Heslem týdne by tak mohlo být “zbytečně se nehrbit a tančit s těmi, kdo si na nic nehrají”. 

Kartu Milenci jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 4.3.2024 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Universal Goddess a Ramses.


Aktuální kartu týdne můžete mít každé pondělí ve své mailové schránce. Je to úplně zdarma a službu můžete kdykoli zrušit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *