Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Trojka holí

0

karta na týden od 19. 2. 2024

Trojka holí nás obloukem vrací k přelomu roku a očekávání nových zítřků. Doprovodná karta zdůrazňuje, že se stále zdráháme zbavit břemen, které těm novým zítřkům stojí v cestě. Opakovaně vychází, že lpíme na plevelu nebo ho mylně považujeme za skvělou plodinu. 

Možná se držíme obecně platných principů, které v našem konkrétním životě nefungují. Nebo si namlouváme, že nám nic nechybí, protože jsou na tom mnozí hůř. A z téhož důvodu se bojíme snít velké sny a usilovat o jejich naplnění. Strach se pak často spolčí s rozumem a nutí ho vytahovat věrohodné argumenty proč se do neznáma nepouštět. 

Trojka holí nabízí pomocnou ruku, jak se z nekonečného cyklu stagnace vymanit. Nemusí jít o žádnou velkou revoluci. Stačí uvolnit malý kamínek v základu, aby se nefunkční stavba zhroutila. Přestat věřit starým dogmatům je první krok. Jako že jsem příliš starý/á, abych něco měnil/a nebo se něco nového učil/a. Nezkusit znamená rezignovat a rezignovat znamená pasivně čekat na smrt. Dovolme trojce holí, aby nás učila touze po změnách, které můžeme vzít do vlastních rukou. 

Trojka holí nabádá k brutální upřímnosti k sobě samému. Možná zjistíme, že některou překážku je pro nás důležitější zachovat než ji pustit a dosáhnout cíle. Máme právo na emocionální důvody svých rozhodnutí, i kdyby stála proti logice. Připustit si holou pravdu bývá osvobozující a změna je na světě. 

Týden bude spíše ve znamení příležitostí ke změně vnitřních postojů než aby se tyto změny manifestovaly ve hmotě. K tomu bude třeba u nastoupené změny vytrvat a vědomě ji chránit každý den proti setrvačnosti. Kdo poctivě odvede tuto neviditelnou práci, bude záhy bohatě odměněn. 

Trojku holí jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 19.2.2024 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Steampunk a Old path.


Aktuální kartu týdne můžete mít každé pondělí ve své mailové schránce. Je to úplně zdarma a službu můžete kdykoli zrušit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *