Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Desítka disků

0

karta na týden od 12. 2. 2024

Desítka disků ztělesňuje prosperitu a hojnost hmotné sféry. Slibuje stabilizaci veletočů z minulých dnů, týdnů nebo měsíců. Zvířený prach by se měl usadit a zjitřené by se mělo začít hojit.

Doprovodná karta potvrzuje změnovou situaci. Říká, že obrat k rovnováze byl zahájen, a doporučuje změny k lepšímu nesabotovat. Často jsme vlastní prosperitě největším nepřítelem, když tvrdošíjně tlučeme hlavou o zeď kontinuity a přehlížíme dveře do ráje o pár centimetrů vedle.

Obě karty souzní v jednom – teď je třeba hledět dopředu a neotáčet hlavu zpět. 

Desítka disků má pomalou a tedy dlouhotrvající energii. Představit si ji můžeme jako úrodnou zeminu, ve které semínka zapustí mohutné kořeny. Což je předpoklad budoucí bohaté úrody. Bez laskavé péče hospodáře se ale stejnou intenzitou zakoření plevel. Karta proto apeluje na soustavnou debordelizaci všech oblastí našeho života. To ostatní je na úspěch připraveno. 

Desítka disků se někdy zdá příliš nekompromisní. Zbavuje se nahnilého, aby ochránila zdravé před nákazou. Vytahuje na světlo zdánlivě neškodné vzorce, kterými v součtu ohrožujeme sebe a zdravé vztahy. Výzvou je přehodnotit vzdálenosti, do kterých pouštíme ostatní lidi i vlastní myšlenky. Některé věci – včetně semínek na klíčení – je lepší nechat v temnotě. Dát jim čas, prostor a příležitost bez neustálého šťourání. 

Desítku disků jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 12.2.2024 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig a Universal goddess.


Aktuální kartu týdne můžete mít každé pondělí ve své mailové schránce. Je to úplně zdarma a službu můžete kdykoli zrušit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *