Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

3 meče

0

karta na týden od 29. 1. 2024

3 meče patří mezi karty, které ve výkladu vidět nechceme. Tyhle meče na první pohled asociují trápení a bolest srdce. Přesto nemusí karta mluvit o neštěstí, které se na nás řítí. Naopak se často jedná o bolest, kterou jsme v době jejího vzniku přechodili nebo jsme kvůli její hloubce nebyli schopni všechny slzy odplavit. A teď přichází příležitost vytáhnout zamrzlé střepy z ran, které už nekrvácejí. 

Rozum se bude takové šanci bránit, protože právě s jeho pomocí se nám podařilo prvotní krvácení zastavit a posunout se dál. V tu chvíli to bylo moudré a nezbytné. Sebezáchovné. Ustrnout na tomto stupni však znamená nosit tíhu, která snižuje obranyschopnost organismu na emocionální i fyzické úrovni. 

Zbavit se starých zranění srdce není tak náročné a dokonce to ani neznamená si všechno znovu odtrpět! Daleko účinnější je poslat vřelost do situací, kde rozum bolest přemostil. Poslat upřímnou podporu a láskyplné objetí svému já do minulosti stojí za trochu námahy. Staré střepy se teplem přirozeně rozpustí a nám se uleví od toho, co si ani neuvědomujeme, že s sebou vláčíme. 

3 meče dnes vysílají zprávy z minulosti a doprovodná karta potvrzuje, že racionalizace emocí je pouze dílčím, nikoli konečným řešením. Výzvou týdne je udělat úklid ve svém nitru navzdory hlášení rozumu, že tady je dávno uklizeno. 

Při hledání zraňujících situací nehledejte pouze velká dramata, rozchody, ztráty, úmrtí. Někdy nás může stejně hluboce zasáhnout to, co se z dnešního pohledu jeví jako maličkost nebo přirozený běh věcí. Cenzura není na místě. Raději poslat vřelost do více situací než některou vynechat. 

Karta byla ve svém dnešním poselství poměrně úporná, snad se mi tu naléhavost podařilo předat. 

3 meče jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 28.1.2024 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Universal fantasy a Swedish witch.


Aktuální kartu týdne můžete mít každé pondělí ve své mailové schránce. Je to úplně zdarma a službu můžete kdykoli zrušit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *