Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

2024 – velký roční výklad

Tři první karty zobrazují téma roku 2024, kde pro něj čerpat podporu a odkud čekat výzvy a překážky.

Tématem roku je prosazení v hmotných aspektech života. Hájit své zájmy v práci, zdraví a majetkových otázkách. Být urputný a orientovaný na cíl, přesto autentický, věrný zásadám vlastního srdce. Nenechat se strhnout záští a nenávistí, ale taky si nenechat kadit na hlavu. Vystoupit z komfortní zóny, nebát se ukázat zranitelnost, což se dá dobře udělat jen tehdy, pokud jsme si zároveň vědomi své vnitřní síly. Postavit se za všech okolností sám za sebe, ale nebýt arogantní. A naopak – nestát v koutě ze strachu, aby nás někdo jiný za arogantního nepovažoval.

Podporou nám budou všechny drobné rutiny každodenního života. Uvědomit si, že velkých cílů se dosahuje skrze malé věci. Tím spíš, že hlavním tématem je prosazení v hmotných aspektech života. Na co ty drobné rutiny zaměřit a jak rozlišit užitečné od balastních? Červenou spojující nitkou je sebeúcta. Velké slovo, které se dá rozdělit do praktických škatulek, plných všedních rutin. Samostatně mohou znít nudně a bezcenně, ale společně vytvářejí solidní základ a oporu skutečné prosperity.

Výzvy a překážky se dají shrnout jedním slovem autorita. Budeme neustále narážet na hranice v mezilidských vztazích. Budeme podrobování zkouškám rozhodování, co je a není naše teritorium. Možná jsme některá svoje území dobrovolně postoupili jiným, ať ze strachu a touhy po harmonii, nebo z velkodušnosti. Teď se po nás bude chtít, abychom přestali být zbabělí a za vlastní teritoria převzali osobní odpovědnost. A naopak. Budeme nuceni připustit, že často z dobré víry a touhy pomáhat okupujeme území ostatních, a tyto bychom měli opustit.


Leden

Leden na nic nečeká. Události se začnou rychle hýbat, ale my budeme inlinovat spíše k pomalejšímu tempu. Budeme mít spoustu výmluv, proč to či ono nehoří, proč je výhodnější opatrnost a odklad. Sotva stihneme reagovat, natož abychom se do nových věcí aktivně pouštěli. Výzvou je neotálet a nenechat se spoutat strachem a obavami. Leden pomůže rozpohybovat vytoužené projekty, pokud se odvážíme riskovat.


Únor

Únor pomáhá udržet ve hře spoustu míčků zároveň. Je to skvělá příležitost, jak si pohrát s více možnostmi, otevřít mysl neobvyklým kombinacím a nezůstat ve stereotypním tunelu. Možná budeme uhýbat před nečekanými ranami, ale Mág se vyznačuje mrštností a nápaditými manévry. Proto je výzvou února vymýšlet alternativy místo vzlykání nad slepými konci. Mág dává křídla všem, kteří se nebojí vychutnat objížďky, aniž by ztratili ze zřetele hlavní cíl.


Březen

Březen informuje, že se ujalo mnoho semínek. Abychom se později mohli radovat z plodů, je třeba výhonky protřídit. Jako zahradník prořezává větve stromů nebo zaštipuje rajčata. Bude se po nás chtít, abychom rozhodli, které projekty budeme dále považovat za klíčové a které pro jejich úspěch obětujeme. Výzvou března je potlačit nutkání, že zvládneme všechno. Vypořádat se s pýchou, která bude třídění hlasitě bojkotovat a prořezávání považovat za prohru a slabost. Pomůže připomínat si paralelu s přírodou, jednoduchými zákonitostmi zahradničení.


Duben

Duben přináší lekci, že soucit na nesprávném místě může být kontraproduktivní nebo zničující. Příkladem může být soucit s výhonky, které se měly krásně k životu a přesto měly být obětovány ve prospěch jiných. Vzepřít se principu třídění nebo březnovou výzvu ošidit přináší v dubnu důsledky. Krátkodobé potěšení ze spousty zeleného bujení, které se postupně mění v neproniknutelnou džungli, střídá zoufalství z neduživých plodů nebo jejich nedostatku. Výzvou dubna je pochopit, kde soucit aplikujeme nerozumně, kde se dobrý úmysl nepotkává se stejně dobrým výsledkem.


Květen

Květen přináší nadechnutí. Prořezáním bočních větví se uvolní prostor pro nové příležitosti v osobním i pracovním životě. Do nově nabytého místa bude sestupovat inspirace až na hranici osvícení. Květnovou výzvou je nespěchat, netlačit na pilu a rozumová zdůvodnění. Udržet mysl čistou, bez emocionálního balastu a falešného soucitu. Více se spolehnout na intuici a trénovat působnost pravé hemisféry. Pak můžeme očekávat mimořádné zážitky ve stávajících i nových vztazích.


Červen

Setrvačnost je fyzikální síla, která je při implementaci čehokoli mimořádně protivná. V červnu se o tom přesvědčíme na vlastní kůži, protože naše historické stereotypy se pokusí zvrátit, co jsme v potu tváře vybojovali. Nepůjde o hlasitou revoluci, spíše tiché a postupné záškodnictví. Vyplatí se být ve střehu a vědomě pečovat o každý dosažený úspěch. Výzvou je udržet odpovědnou autoritu nad vlastním teritoriem, nepodlehnout nutkání snižovat autoritu druhých a přebírat za ně jejich odpovědnost. Hranice ve vztazích všeho druhu budou nosným tématem června.


Červenec

Červenec přináší do vážných témat hravou rozvernost. Je čas se trochu pitvořit a dělat věci nedůstojné věku. Na chvíli se stát dítětem a doufat, že skrze všechno to blbnutí pronikne paprsek nevinné moudrosti. Přijmout dar skutečného uvolnění patří k výzvám tohoto měsíce. K tomu se pojí automatická vlna dalšího třídění. Protože kdo neustojí naši potřebu být občas dítětem, uzurpuje si právo nás soudit a snižovat autoritu, kterou máme nad vlastním životem. Výzvou není dotyčného soudit a oplácet tak stejnou mincí. Natož ho měnit nebo vychovávat. Výzvou je nepřikládat jeho soudům význam a zůstat ve své přirozenosti.


Srpen

V srpnu se budeme dívat stranou a ne vpřed. Otálet a vymýšlet výmluvy, ukázkově prokrastinovat. To vše v mylné představě, že se po nás neustále chtějí viditelné výkony. Výzvou měsíce je pochopit, že občasné lenošení prospívá a nemusíme si ho před nikým obhajovat. Potom porozumíme, že spousta bohulibých činností žádným lenošením není, i když tak na první pohled vypadají. Dělat je vědomě a bez pocitů viny přináší úlevu i uspokojení. Srpen je na takový trénink ideální.


Září

Září přináší uspokojení nad prvními plody. Pozor na falešnou skromnost a podceňování výsledků, které se nedostavily v potu tváře. Naopak. Co nám jde snadno, je nejvíc naše. Výzvou měsíce je slavit, co se podařilo, a nekazit oslavu poukazováním na domnělé nedostatky. K čemuž budeme mít neodolatelné svrbění.


Říjen

Pro zveličování ztrát a nedostatků nám říjen poskytne prostor. S ubývajícím světlem oživnou staré křivdy nebo se zhmotní do nových. Bude se nám chtít fňukat a výzvou bude se v tom nezacyklit. Oplakat ztráty, ale nelpět na nich. Je to podzimní varianta příběhu o prořezávání stromů s podobným ponaučením.


Listopad

Listopad nás zasype další várkou plodů, ale my se je budeme zdráhat přijmout a zpracovat. Nebo se zavřeme do izolované ulity, odkud přítomnou hojnost neuvidíme nebo snáze popřeme. Výzvou měsíce je nepropadnout pesimistickým náladám, pocitům zmaru a opuštěnosti. Stačí otevřít oči a mysl dokořán, a udělat pár vstřícných kroků do přelidněného světa.


Prosinec

Prosinec vyzývá k zastavení a ztišení. Lekcí je naučit se přijmout pomoc nebo dar upřímně a s prostým děkuji na rtech. Bez puzení oplácet nebo hodnotit. Vychutnat příjmovou stranu procesu a dopřát dárcům radost z toho, že nás obdarovali. Součástí lekce je pochopit, že s noblesou přijmout pomoc neničí vlastní hodnotu ani důstojnost.


Karty jsem vytáhla 1. 1. 2024 z tarotové sady Crowley. 

Tento výklad je obecný, zaměřuje se na základní energie a tendence jednotlivých měsíců. Pokud budete chtít konkrétní výklad pro sebe, ráda Vám ho zpracuji. Ozvěte se mailem!

S výkladem nebo bez, přeji všem z celého srdce jen to nejlepší!

Ivana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *