Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Ďábel

0

karta na týden od 11. 12. 2023

Ďábel má ve zvyku pokoušet pozlátkem. Proto bychom se měli mít na pozoru před každou nabídkou, která vypadá lákavě a výhodně. Cokoli dostanete k podpisu, přečtěte několikrát i s dodatky, i kdyby jejich písmo bylo miniaturní a obsah zdánlivě neškodný. Nenápadné a skrytě umístěné háčky jsou Ďáblovou specialitou a věřte, že dokáže udržet krok s moderní technologií. 

Výzvou karty je odolat pokušení a zachovat rozvahu. Nenechat se zlákat ničím ve slevě a koupit jen to, co opravdu potřebujeme. Z dálky se zdá snadné odolat, ale obklopen světýlky a kouzlem situace, i starý cynik může podlehnout.

Ďábel nevypadá jako čert z pohádky. Umí se skvěle maskovat, zná skryté touhy a slabiny každého z nás. Vábení jeho marketingu je cílené a dobře načasované. Proto je dobré být ve střehu a nedělat ukvapená rozhodnutí. 

Nástrojem pokušení nemusí být jen služby a hmotné statky. Mohou se vynořit lidé, kteří mistrovsky zahrají na naše emoce. Budou slibovat novou kapitolu, žádat šance a odpuštění. Teď je důležité podobné závazky neuspěchat, protože hra na sentiment a morálku, stejně jako kupčení s odpustky dlouhodobě  patří do ďábelského repertoáru. Kdekoli v podtextu ucítíte “musím” nebo “měl/a bych”, vezměte nohy na ramena. Není důvod stát se mučedníky. Co je pravé a poctivé, to na nás v klidu počká. 

Základní mantrou týdne se tak stává odklad a dobře využitý čas na rozmyšlenou. 

Ďábla jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 11.12.2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Sidhe a Universal goddess.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *