Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Královna pohárů

0

karta na týden od 27. 11. 2023

Královna pohárů má svým způsobem hlavu v oblacích, nestojí ve všech ohledech a okamžicích nohama pevně na zemi. Výzvou týdne je rozlišit, kdy nám královna všech vod pomáhá, a kdy bychom naopak měli její dary o chvíli pozdržet. 

Vodní královna je skvělou průvodkyní ve světě fantazie a nezabloudí ani na klikatých stezkách nevědomí. Dokáže přinést vhled a nečekané souvislosti, stejně jako inspiraci a tichou harmonii. Královny pohárů se můžete hlasitě dožadovat, ale poselství dorazí, teprve až mentální bouři ztlumíte. Je to jako když někdo důležitý mluví pouze šeptem a je pouze na vás, jestli ho chcete vyslechnout. 

Královna pohárů dokáže neverbálními prostředky ukázat pravdivý obrázek našeho emočního vesmíru. Není to pro potlesk ani pro kritiku, jen pro pravdu samotnou. Protože na fikcích se nedá dlouhodobě stavět, i kdyby se nám líbily sebevíc. Výzvou je nepanikařit a nesoudit, jen pozorovat a nechat plynout. Emoce stejně jako voda podléhají gravitaci. Čím třaskavější jsou, tím rychleji přirozeně odtečou. Pokud jim tedy mozek nezačne v dobré víře stavět překážky do kanalizace. Proto je doporučením týdne dovolit pravdě vylézt, pozorovat ji a nechat svobodně odplynout všechny reakce.  

Někdy jsou fikce růžovější než realita, jindy se objeví jako přízraky ze tmy, které drží pod krkem a nechtějí pustit. V takovém případě jsou pravdivým obrazem úzkost a strachy, na které je lepší nebýt při vylézání sám. Ideální komplic je ten, kdo dokáže tiše pozorování sdílet a stejně tiše a vnímavě poskytnout porozumění a podporu. Královna pohárů upozorňuje, že nejpevnější opora nebývá ta zjevná.

Zdá se, že nás čeká tak trochu magický týden, ve kterém nebude nic, jak to na první pohled vypadá. 

Královnu pohárů jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 27.11.2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig a Gill.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *