Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

7 mečů: Marnost

0

karta na týden od 23. 10. 2023

Jestliže byly minulé týdny naplněny láskou, péčí a milionem příležitostí, teď přichází zastávka a čas k přemýšlení. Něco je třeba pustit a nechat být. Ani z každého žaludu spadlého na zem nemůže vyrůst statný strom, a stejné je to se vším kolem nás. Většinou o životaschopnosti rozhodují okolnosti, takže odstavení na druhou kolej nemusí vypovídat o kvalitě, spíš o načasování. Nemá smysl želet ztráty nebo se trápit vinou. Nikdo z nás nemá kapacitu na prales, kterým by naše životy zarostly, pokud by se ujala každá příležitost. Ani planeta nemá kapacitu na to, kdyby se ujala každičká spermie. Nehledě na ženy, které by to musely odrodit!

Snad taková myšlenka pomůže překonat cokoli, co se nepovede. Než se dlouho trápit s tím, co nemáme, je lepší co nejdřív přesměrovat energii k tomu, co mít můžeme. Protože toho zbývá pořád dost! Někdy lekce tohoto druhu přichází právě proto, že si dost nevážíme toho, co máme, a žádostivě pokukujeme po něčem, co nám v tomto životě patřit nemá. Rozkošatit stávající zahrádku bude nakonec mnohem uspokojivější, pokud si nebudeme klást nereálné cíle.

Nadcházející lekce neznamená spokojit se s málem. To by bylo velké nedorozumění! Podstata je spíš v definici, co aktuálně za málo považujeme. Koneckonců zmíněný žalud v hrsti se taky může zdát nicotný, ale je v něm potenciál nádherného a užitečného stromu. A když mu věnujeme pozornost a péči místo co bychom ho nechali v lese napospas okolnostem, jeho pravděpodobnost stát se stromem výrazně vzroste. Takových žaludů, které leží ladem, jsou úplně zadarmo, a tedy se zdají nemít hodnotu, je kolem každého z nás hodně.  Přišel čas je ocenit a zhodnotit.

Přijmout nezdar jako součást života a nikoli důkaz o neschopnosti, věnovat péči přehlíženému a vdechnout život starému jsou jednoznačné výzvy týdne.  

Kartu 7 mečů jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 23.10.2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Swedish witch a Mýtický.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *