Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

6 pohárů

0

karta na týden od 25. 9. 2023

6 pohárů je kartou pokušení na všech úrovních, jaké jen dokážeme vymyslet. Tajná přání polezou ven ze skrytých zásuvek, aby o sobě dala vědět. Nemusíme každému z nich podlehnout, ale rozhodně bychom je měli přestat popírat. Poznat svého soupeře je čestnější než předstírat, že žádného nemáme.

Provětráním starých tužeb zjistíme, že některé už nejsou nedosažitelné. Nad jinými se nostalgicky usmějeme a s láskou je odložíme do archivu. Tak či onak uvolníme tlak pod pokličkou hrnce, ve kterém svá tajemství a touhy dlouhodobě střežíme. Zároveň s tím se v nás uvolní dávka upřímné shovívavosti k vlastní nedokonalosti i nedokonalosti světa kolem.

6 pohárů povzbuzuje, abychom čelili strachu z kritiky a odmítnutí, strachu z odhalení. Nemalujme sami sobě stigma viny na čelo a nevytvářejme ze života soudní proces. Však historie dávno prokázala, že svatouškovství mívá prohnilé základy.

6 pohárů připomíná spletité cesty polopravd, do jejichž pastí se dříve či později chytíme. Lepší než dobře míněné zákruty je přirozenost, jakkoli neomalená se druhým může zdát. Aktuálně není úrodné období pro diplomacii a takt.

Naopak je čas rozmotat vztahy, které drhnou. Možná stačí drobnost, aby znovu zasvítily, nebo abychom vypracovali plán obnovy. Každopádně se nenechme strhnout k radikálním řešením, skutečný zádrhel může být ukrytý pod vrstvou zástupných problémů. 6 pohárů není prvoplánová karta.

6 pohárů jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 25.9.2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig a Legacy.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *