Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Princ holí

0

karta na týden od 11. 9. 2023

Princ holí se lehce nadchne a vyrazí po stopě. Klidně uteče od rozdělané práce, pokud ho něco nového zaujme. Dokáže strhnout ostatní, pokud chce společnost a přesvědčování nepovažuje za zdržení. Protože jestli něco nesnáší, jsou to fronty a pomalost všeho druhu. Princ holí se v nás může probudit nebo nám jako žhavá čára proletí životem. V obou případech to zanechá stopy.

Princ holí jedná impulsivně, ale přímočaře. Je to horká hlava, která nespekuluje o důsledcích, ale taky se nevymlouvá a nehledá bezpečné objížďky. Často je souzen za absenci taktu nebo zbrklou prchlivost, ale soudy druhých za ním nepovšimnuty vlají. Princ holí zná jediný směr a tím je vpřed.

Princ holí má rozmanité zájmy i odvahu se do nich pustit. Povahou je to dobrodruh, pro kterého jsou pobřežní vody příliš mělké. Energii ohnivého prince potřebuje ten, kdo chce cokoli nového začít, kdo chce alespoň na čas razantní změnu. V bezpečných civilizacích začíná být tenhle archetyp vzácný, nevejde se do sociálně přijatelných škatulek. Ve všech situacích mimo komfortní zónu je k nezaplacení. Výzvou týdne je svého prince vzkřísit a dopřát mu volnost pohybu. Nikdo totiž nevíme, kdy nebo na jak dlouho nás život do nějaké nepříjemné situace uvrhne.

Taky se může stát, že volnost si vynutí náš temperament. Budeme mít neodolatelné nutkání někoho seřvat nebo si totéž nečekaně slízneme. V této konstelaci je důležité frustraci ventilovat a dál ji nepitvat. Nevymýšlet konstrukce typu „co tím ten druhý myslel“ nebo „co jsem mu udělal, že takhle vybuchl“. Prostě se to přihnalo jako bouřka a pokud nebudeme trvat na detailním rozboru, stejně rychle to odezní. Naučit se projít bouřkou bez raněného ega je taky součást lekce.

Prince holí jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 11.9.2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Rider-Waite a Gill.


Obecnou charakteristiku karty najdete pod tlačítkem ve Školičce tarotu:


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *