Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Blázen

0

karta na týden od 28. 8. 2023

Blázen radí nepřemýšlet a jít po hlavě tam, kam se rozum zdráhá i jen nahlédnout. Tím spíš, že nás může dohnat smečka strachů, převlečená za racionální argumenty. Blázen je ztělesněním rčení, že lépe je litovat toho, co jsme udělali než toho, že jsme to udělat ani nezkusili. Nejlepší čas je teď.

Doprovodná karta říká, že se patrně setkáme s nějakým druhem vměšování. Někdo jiný bude strkat do našich záležitostí nos, jedno s jakým úmyslem. Blázen doporučuje přejít situaci s humorem. Nic nepitvat, nerozčilovat se, nepoučovat o dobrých mravech. Raději se z plna hrdla zasmát, s grácií a vtipem smést záležitost ze stolu a jít si dál po svých.

Potkáme nejen vměšování, ale také zakopneme o situace, ve kterých si uvědomíme sílu lidských vazeb. Blázen radí prověřit, zda se některá z vazeb nepřehoupla do závislosti, která nás polehoučku zbavuje vlastní integrity. Pokud dáváme druhým přednost před sebou, je nejvyšší čas zkontrolovat, jestli dostáváme totéž nazpět nebo jestli dáváme na dluh na úkor sebeúcty. V druhém případě je lépe vzít nohy na ramena a už se neohlížet.

A pokud by se objevil strach ze samoty, vnitřní Blázen pomůže nezávazně konverzovat a proniknout k novým lidem. Kdo si nechce svůj strach a závislost hýčkat, mezi tolika miliardami lidí na planetě zůstat sám určitě nemusí. Stačí kašlat na předsudky a nepřestávat objevovat kouzlo života.

Blázna jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 28.8.2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Mýtický a Gill.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *