Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Král pohárů

0

karta na týden od 7. 8. 2023

Král pohárů představuje romanci a letní poblouznění. Můžeme propadnout nevšednímu kouzlu člověka, místa nebo nápadu. Karta říká, abychom takovou situaci neodmítli jen proto, že jí mozek nedává šanci na přežití. Pokud bychom se totiž striktně řídili jen rozumem, byl by náš život strohý a bez krásy. Všichni potřebujeme obalit užitné hodnoty potěšením a držet je v přiměřené rovnováze.

Král pohárů přináší pohlazení na duši. Servíruje krásno a snění, které obohacují a inspirují. Je to jako západ slunce, od kterého nemůžete spustit oči a ze kterého čerpáte i po setmění. Pojďme takovým zážitkům naproti, svět jich je plný.

Doplňková karta říká, že přišel čas vyplavit z podvědomí staré křivdy a bolesti, spojené se ztrátou nebo neudržením toho, na čem nebo na kom nám mimořádně záleželo. Většinou se držíme syndromu viny, buď na straně křivdy nebo viníka. Jen zřídka dokážeme ztrátu vidět s nadhledem, třeba právě jako západ slunce. I ten dokáže být dramatický a vyvolat slzu dojetí. Nikdo však nepochybuje, že po pár hodinách tmy slunce vyjde znovu a znovu to bude paráda.

Král pohárů dokáže pracovat s hluboko zanořenými vzpomínkami a možná i zahojit staré bolesti, jejichž otlaky se přenášejí do současných vztahů.

Král pohárů se ale nemůže protivit rozhodnutí na starých věcech lpět a do zásoby si je ponechat. I kdyby to mělo být pro výstrahu, abychom se do budoucna vyvarovali bolesti, v důsledku to znamená jediné. Vynechat všechny další západy slunce, ošidit se o velkou porci úžasných pocitů proto, abychom nesmutnili nad ztrátou toho, co se v jiné podobě každý den nabízí znovu a znovu.  

Král pohárů učí nehodnotit podle užitku ani trvanlivosti. Nabádá vidět krásu okamžiku, ponořit se do něj všemi smysly a pak ho nechat svobodně a bez výčitek odplout.

Krále pohárů jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 7.8.2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Japaridze a Gill.


Obecnou charakteristiku karty najdete pod tlačítkem:


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *