Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pětka holí

0

Pětka holí přináší nedorozumění, spor či pocit křivdy a útlaku. Zobrazuje situaci, ve které slabší čelí přesile, ať už jde o přesilu skutečnou nebo domnělou. V každém případě je důležité napřímit záda, zachovat klid a sebeúctu. Pozor na falešnou odvahu a trucovitý vzdor, protože obojí přileje olej do ohně a nepoměr sil se zvýší.  

Pětka holí nastoluje téma autority. Týden nabídne příležitosti, ve kterých budeme autoritu prožívat v nejrůznějších úrovních. Dejme pozornost drobným střípkům, ať nemusíme čelit neprostupné zdi. Autoritu může představovat jedinec stejně jako skupina lidí nebo hodnotový pojem, ke kterému vzhlížíme a který uctíváme. Karta říká, že bychom měli svůj žebříček autorit prověřit a zjistit, nakolik je aktuální a realisticky pravdivý. Jinak se může snadno stát, že budeme ve strachu poklonkovat autoritě, která ve skutečnosti žádnou autoritou není.

Pětka holí pomáhá nastolit křehkou rovnováhu mezi autoritou vnější a vnitřní. Učí nás přijmout nadřízenou autoritu a necítit se poníženě, stejně jako přijmout roli nadřízeného a necítit se kvůli tomu před ostatními trapně. Žádná z rolí není stigma a zdravě prožité obě obsahují dost prostoru pro vnitřní integritu. A přesně tohle máme v týdnu trénovat. Pravděpodobně narazíme na pár pěkných předsudků, které na tohle téma vláčíme životem.

Pětku holí jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 17.7.2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Rider-Wite a Mýtický


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *