Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Desítka pohárů

0

karta týdne od 5. 6. 2023

Desítka pohárů překypuje radostnou energií, dokáže jí zahrnout každého až nad hlavu. Na jednu stranu je to příležitost v radostech se koupat, ale všudypřítomné veselí může být vyčerpávající nebo obtěžující. Ne vždycky máme náladu na vtipy a bezbřehý optimismus. Důležité je najít svou vlastní rovnováhu, a především emoční pravdivost.

Karta totiž připomíná, že pocity štěstí nejsou povinné. Stejně jako dokonalost, která nás možná přitahuje na upravených snímcích z internetu. Pokaždé, když se snažíme stylizovat do něčeho, co neodpovídá naší vnitřní pravdě, je to jen předehra k budoucímu propadu a frustraci. Opravdové štěstí vyvěrá zevnitř a obvykle pro svou existenci žádnou dokonalost nepotřebuje.

Desítka pohárů je silná a motivující karta. Často je předzvěstí okamžiků s vysokým emočním potenciálem. Okamžiků, které je lepší neanalyzovat, jen se otevřít a nechat se pohltit. Intenzita takových okamžiků může být ohromující bez ohledu na dobu jejich trvání. Důležité je nevnímat černobíle a neodsunovat nepříjemné součásti na vedlejší kolej. Jsou nedílnou součástí balíčku a bez nich by ty hezké části nemusely být vidět.

Desítka pohárů naznačuje, že se každému aspoň na chvíli zatetelí srdce radostí a štěstím. Zkusme si takové pocity s láskou uchovat a nebrat je jako samozřejmý standard, který by nám svět měl servírovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Beztak se nejvíc raduje ten, kdo je otevřen a kdo každý závan života upřímně vítá. Nikoli ten, kdo zarputile čeká, až mu radost a štěstí někdo jiný doručí. Nebo ten, kdo v potu tváře počítá, kdy si radost a štěstí konečně zaslouží.

Desítka pohárů pomáhá být zpátky objevitelským dítětem, které v úžasu ochutnává svět a nechává se ohromit zázraky, nad kterými dospělý otráveně mává rukou. Tenhle dětský úžas je jedním z pokladů, na které můžeme v týdnu narazit, a kterým se můžeme nechat nakazit.

Desítku pohárů jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 5. 6. 2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Old path a Gill.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *