Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Šestka disků

0

karta týdne od 1. 5. 2023

Šestka disků stvrzuje přátelství, vzájemnou oporu a sdílení. Přináší do života situace, ve kterých se učíme stejnou měrou dávat i brát. Jednou z výzev je přijmout dárek jenom tak a necítit se provinile nebo zavázán. Opačnou stranou téže mince je rozdělit se o pytlík bonbónů a necítit křivdu, když druzí neudělají totéž. Karta připomíná, že míru sounáležitosti volíme dobrovolně a každý sám za sebe.  

Šestka disků ztělesňuje starou pravdu – dělat dobré skutky hřeje u srdce, ale na příjmu na ně nelze automaticky spoléhat. Dobrem můžeme být zavaleni v nečekaných situacích od úplně neznámých lidí, pokud nejsme sevřeni pýchou a přesvědčením, že nejlepší je všechno zvládnout sám.

Šestka disků varuje před sebeobětováním – před bezmezným dáváním na úkor sebe sama. Výzvou je nepodléhat přehnaným očekáváním a nereálným nárokům na sebe sama. Nebezpečné jsou emocionální manipulace od lidí, které milujeme. Stále platí, že pilot havarovaného letadla musí nasadit kyslíkovou masku nejdřív sobě, aby mohl zachránit ostatní cestující. V každodenním životě na to rádi zapomínáme.  

V nejobecnější rovině je šestka disků příjemnou kartou, která signalizuje úspěšný týden, zejména na poli práce a přátelství. Pokud zůstaneme dobře naladěni a uvolněni, kolečka by měla do soukolí zapadnout přirozeně a bez většího úsilí. Nedovolme, aby chaos a křečovité akce zhatily, co by jinak skvěle dopadlo.

Šestku disků jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 1. 5. 2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Dreaming way a Universal fantasy.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *