Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Kolo štěstí

0

karta týdne od 13. 3. 2023

Kolo času se otáčí a krok za krokem přináší změny. Jsou to změny pozvolné a v mnoha odstínech vykukují všude kolem nás. Některé na sebe mohou vzít převlek pokušení, jiné jsou čistokrevnou příležitostí. Výzvou kola štěstí je nezabřednout do skepse a starých kolejí, naučit se vidět stávající okolnosti novýma očima.

Kolo štěstí připomíná, že většina věcí má v životě řád a cyklicky se opakuje. Proto je spousta skvělých okamžiků spojená s dobrým načasováním spíše nežli se štěstím. Učit se dělat věci v ten nejlepší čas, číst rytmy těla a přírody, to jsou další výzvy karty.

Možná to zní složitě, ale pro začátek stačí vnímat roční období a trochu i počasí.  Proč říkat, že je hezky nebo ošklivo? Tím nálepkujeme i činnosti, které jsou pro to či ono období vhodné, a vyrábíme si negaci vůči tomu, co tělo a mysl touží a potřebuje dělat za „ošklivého“ počasí. Všechna políčka na ruletě času jsou výherní. Záleží na nás, jestli a kolik na ně vsadíme. Respektive co a kdy do nich zasadíme.

Karta je nazývána kolem štěstí nebo kolem osudu. Často zobrazuje sudičky, které kolem otáčejí a spřádají nitky životních příběhů. Spousta lidí bohužel čeká na gauči, až sudičky pošlou katalog. Případně se domnívají, že jim prožitá utrpení dávají přednostní právo výběru. Já se držím prozaicky rčení „štěstí přeje připraveným“.

Pojďme si všechny drobné i větší změny užít. Neplačme nad nepřízní osudu a hledejme, co nás udělá šťastnými i ve špatném počasí.

Kolo štěstí jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 13. 3. 2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Arcus arcanum, Aura-Soma.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *