Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Čtyřka mečů

0

karta týdne od 6. 3. 2023

Čtyřka mečů oznamuje příměří, dává čas na vzpamatování po změnách. Vřele doporučuje nic neřešit a aspoň na chvíli život držet v diplomatické rovnováze. Teď je třeba nabrat sílu a nerozptylovat se milionem podnětů. Velkou výzvou mečové čtyřky je koncentrace a čistota mysli.

Stejně jako existují období, ve kterých máme do situací říznout a riskovat, existují období, ve kterých je lepší naladit smířlivou notu a nechat dráždivé situace rozplynout do ztracena. Nestojí za to honit si triko a soutěžit, kdo má víc nablýskané ego. Čtyřka mečů učí důvěřovat, že se pravda ukáže i bez toho, abychom o ní druhé přesvědčovali, nebo si ji dokonce přivlastňovali. Někdy to sice trvá dýl, ale o to sladší bývá odměna.

Čtyřka mečů je kartou kompromisů. Nesnažme se vyhrát a přelstít, snažme se neprohrát, anebo prohrát se ctí. Je to nepopulární koncept, který často prožíváme velice úkorně. Jako kdyby nevyhrát na celé čáře devalvovalo naše schopnosti a podkopávalo potenciál úspěchu v jiný čas a jiné disciplíně.

Dělat kompromisy a zachovat si všechnu sebeúctu, vyjednat dohodu a nepoklonkovat ze strachu z odmítnutí, to je velká výzva a nedocenitelné umění. Čtyřka mečů pomáhá tuto dovednost trénovat.

Zdvihneme hozenou rukavici nebo pojedeme ve starých kolejích?

Čtyřku mečů jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 6. 3. 2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Buckland Romani a Swedish witch.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *