Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Princezna disků

0

karta týdne od 20. 2. 2023

Princezna disků je obvykle interpretována jako symbol plodnosti a rozvahy. Dneska mi připadá, že především přišla oznámit změny. Nic akutního, co by se zrodilo ze dne na den nebo z vteřiny na vteřinu. Spíš je to už dlouho ve vzduchu a nám se nechce reagovat. Raději předstíráme slepotu a doufáme, že nám se to v poslední chvíli vyhne. Princezna nás přišla vyvést z omylu.

Zároveň s klidem říká, že nějaký čas udělat opatření ještě zůstává. Začít máme od hlavy a přeskládat stávající žebříček hodnot. V nových podmínkách se totiž na vrchol vyhoupnou věci, které teď máme za samozřejmé, a tak si jich nevšímáme. Tam je potřeba začít a vyhrabat, co jsme už považovali za překonané. Budeme to potřebovat.

S tím souvisí, že nemáme lpět na postojích, které v jiné situaci význam ztrácejí. Připusťme relativitu některých hodnot a nebudeme zaskočeni nebo dokonce ztraceni, až k nám změny dorazí. Udělat svou mysl pružnou a otevřenou je cesta, jak se rychle zorientovat a změny důstojně přežít. Princezna disků upozorňuje, že naše mentální dovednosti jsou v tomto ohledu mnohem zatuhlejší, než si myslíme.

Pomalu přichází čas aktivně chránit, co je opravdu cenné. Aby se to mohlo stát, je potřeba to cenné předefinovat. Nebo dát starým definicím nový obsah.

Princezna disků je ve své podstatě ochránkyní a nositelkou života, a jako taková je připravena s náročným úkolem pomoci. Nejlíp ji uslyšíte v přírodě, když ztišíte svou mysl, očekávání i obavy.

Princeznu disků jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 20. 2. 2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Gill a Dreaming way. Zároveň se omlouvám za sníženou kvalitu obrázků.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *