Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Trojka holí

0

karta týdne od 13. 2. 2023

Trojka holí představuje rozcestí. Je to křižovatka, kde se potřebujeme rozhodnout. Odpočívadlo, kde sníme svačinu a zbavíme se všeho, co na další cestu už nebudeme potřebovat. Pokud chceme dál na zádech vláčet zbytečná břemena, od teď je to naše volba.

Trojka holí občas přináší pocit vlastní svatozáře. Za všechno nějak mohou ti druzí, případně vnější okolnosti. Což je vlastně totéž. Výzvou je nalít sám sobě čistého vína a přijmout skutečnost, že navzdory okolnostem jsme to my sami, kdo uvnitř těch okolností činíme volby. I kdyby to měla být jen volba toho, jak budeme na okolnosti reagovat nebo jak velkou váhu jim přisoudíme.

Zdaleka se po nás nechce, abychom podstoupili lobotomii nebo vymazali emoce. Životní zkušenosti i hluboké emocionální prožitky jsou a budou nedílnou součástí každé osobnosti. Podstatné je nebýt jejich otroky.

Trojka holí je obrovskou příležitostí ke změně. Ať už jde o změnu fyzickou nebo změnu myšlení. Máme šanci udělat skutečné kroky tam, kam si přejeme jít. Máme šanci neřídit se tím, co po nás chtějí ostatní nebo co chce naše takzvané lepší já. Často stagnujeme jen proto, že naše touhy nekorespondují s obecně uznávanými normativy. Nechceme jít proti sobě ani proti pravidlům, tak stojíme a vyčkáváme.

Znovu vracím do hry představu o křižovatce, na které si přebalujeme batůžek. Zkusme si na další část cesty vzít z pravidel jen to, co potřebujeme, a z našich tužeb stejně tak. Pokud to přestaneme stavět jako buď a nebo, máme šanci obojí zkombinovat novým a překvapivě přijatelným způsobem. Stačí vyhodit předsudky a zapojit fantazii. Trojka holí je tomu rozhodně nakloněna.

Trojku holí jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 13. 2. 2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Japaridze a Universal Fantasy.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *