Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Osmička mečů: Vměšování

0

karta týdne od 30. 1. 2023

Osmička mečů popisuje mentální přetlak, ve kterém se snažíme zvládnout tisíc věcí najednou. Ačkoli jsme za běžných okolností organizačně zdatní, přetlak nás začne stravovat zevnitř. Nejvyšší čas se na chvíli zastavit, zhluboka dýchat a z pomyslné hromádky úkolů odebrat jen ty s nejvyšší prioritou. Všechno ostatní počká a s největší pravděpodobností zdravě vyhnije.

Osmička mečů také varuje, že přestáváme respektovat hranice mezi činnostmi, které spadají do naší kompetence, a mezi těmi, které už patří druhým. V zajetí dobrých úmyslů se nám tahle hranice začala rozostřovat, aniž bychom to vzali na vědomí. Přece nejde o nic fatálního, můžete snadno namítnout a budete mít pravdu. Problém je v důsledcích. Každé rozostření hranic s sebou nese postupné rozostření respektu, a platí to oboustranně. Kdo se příliš vměšuje – bez ohledu na dobré úmysly, zmenšuje svůj respekt k druhým, kdo takové vměšování dovoluje – třeba jen pro klid v rodině, zmenšuje respekt k sobě samému. Velmi často jsou obě nádoby promíchané, protože vměšování můžeme pěstovat, abychom povzbudili vlastní sebedůvěru a pocit hodnoty. Karta týdne říká, že se máme nad tímhle kolotočem zamyslet a nepovažovat dobré úmysly za dostačující odpověď.

Osmička mečů může znamenat i nerozhodnost a potřebu hledat k tématu stále nové informace. V danou chvíli informace nepomáhají, jejich protichůdnost jen zbytečně odčerpává mozkovou kapacitu. Nenechme se dotlačit k rozhodnutí, na které se necítíme. Slova jako „nevím“ a „potřebuji odklad“ jsou v pořádku a neříkají nic o snížené inteligenci nebo schopnosti rozhodovat. Někdy je odklad nejmoudřejší ze všech moudrých rad.

Do následujícího týdne přeji co nejklidnější hlavu a spoustu rozvahy.

Osmičku mečů jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 30. 1. 2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Rider-Waite a Swedish witch.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *