Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Královna disků

0

karta týdne od 16. 1. 2023

Královna disků je pracovitá a pragmatická dáma. Život ji naučil spoléhat na sebe samu, a tak si dokáže poradit i v nezvyklých situacích. Je vytrvalá a nezávislost má na žebříčku opravdu vysoko. Nicméně to vypadá, že její zásady teď budou podrobeny zkouškám.

Jednou ze zkoušek může být lekce odpočinku. Takového, ve kterém tělo i mysl společně usednou a budou vychutnávat šťavnaté plody přítomného okamžiku. Postranní myšlenky na zdroje, okolnosti a budoucnost nejsou povoleny.

Druhá ze zkoušek navazuje na první. Královna disků se má naučit přijímat, co je dostupné. Nezabývat se zlepšováky, zatímco stydne oběd na stole. Jakkoli je snaha o pokrok chvályhodná, měla by jít ruku v ruce s přiměřenou pokorou. Jíst s myšlenkami kdovíkde je devastující neúctou k tomu, kdo jídlo připravil. Často půjde o prokazování dostatečné úcty sobě samé.

Třetí zkouškou je nepohrdat výsledky, které se zrodily bez potu a dřiny. Je to jako pohrdat rostlinami, které rostou divoce. Přitom právě divoké rostliny poskytují výživově pestřejší plody než pracně opečovávané zahradní kultivary. Výzvou týdne je trochu zdivočet a nechat růst plevel na zahrádce pravidel a rituálů. Zvítězí královny, které otevřou mysl a mezi plevelem najdou nečekaný poklad.

Často říkám lidem, že mají něco na dohled, jenom to nevidí. Buď trhají plevel na svých zahrádkách příliš často, nebo mezi plevel mylně zařazují vysoce užitkové rostliny. Zdravá poloha královny disků to může změnit. Hodně štěstí!

Královnu disků jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 16. 1. 2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig a Gill.


Obecný popis královny disků najdete pod tlačítkem ve Školičce tarotu:


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *