Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Milenci

0

karta týdne od 9. 1. 2023

Milenci symbolizují mezilidské vztahy. Týden prověří, jak dobře dokážeme komunikovat a dělat zdravé kompromisy. To neznamená automaticky couvat s obavou, že náš postoj by mohl probudit nežádoucí reakce nebo dokonce vztah pošramotit. Ani to neznamená druhého přimět souhlasit se vším, co považujeme za správné. Vyjednávání je náročná disciplína, a proto je užitečné chopit se každé drobné příležitosti k tréninku. Takových příležitostí se objeví dostatek.

Dlužno podotknout, že názvu navzdory karta není jenom o vztazích partnerských. Aniž si to pokaždé uvědomujeme, mezilidské interakce probíhají neustále. Na ulici, v dopravních prostředcích, pochopitelně na pracovišti a ty nejintenzivnější na domácím hřišti. Kudy chodíme, tudy si nárokujeme prostor a pozornost. Někdy se snažíme být neviditelní a pak se divíme, že po nás ostatní šlapou. Jindy plujeme davem s rozsvíceným majákem a možná nevidíme, jak nám druzí za zády ukazují prostředník. Výzvou týdne je dostat vztahové interakce na vědomou úroveň a taky pochopit, kde a jakým způsobem vedou naše hranice.

Speciální podmnožinou vztahů jsou ty závislé. A protože s kartou Milenců vypadl i Ďábel, závislé vztahy budou rozhodně ve hře. Závislost je ošklivé slovo a většinou ji spojujeme s alkoholem či drogami. Závislost začínáme skloňovat až dlouho poté, co měl jedinec všechno pod kontrolou a bral jen tak rekreačně. Se závislými vztahy je to podobné. Na začátku mohou vypadat harmonicky, ale v důsledku kradou identitu. Karta říká, že bychom měli své vztahy prověřit a možná od některých na chvíli abstinovat. Schválně, co takový pokus přinese.

Vztahy jsou každodenní chleba, a přesto se ve škole neučí. Milenci připomínají jejich důležitost a donutí nás o nich alespoň přemýšlet. V lepším případě ocenit jinakost, trénovat naslouchání a zdravě se prosadit.

Kartu Milenci jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 9. 1. 2023 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Kosmický a Gill.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *