Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

2023 – rámcový výklad

6 disků

Téma roku

Zdá se, že rok 2023 prověří hodnotový systém. Okolnosti nás donutí uvažovat o samozřejmostech a patrně změníme definici slova úspěch. Mělo by se nám rozsvítit v hlavě a bez předsudků jít za tím, co je opravdu důležité. Více než jindy oceníme prostou lidskou sounáležitost.


Další karty poskytnou výklad na časové ose, tentokrát po čtvrtletích. Kdo bude chtít osobní roční výklad po měsících, ráda ho za úplatu zpracuji na míru.


4 poháry

1. čtvrtletí

V první části roku budeme pokračovat v zajetých kolejích a budeme žít život, jaký známe. Mračna se stahují, ale ještě z nich neprší. Mocná síla setrvačnosti hraje v náš prospěch, tak ji využijme a vychutnávejme plnými doušky cokoli, co potkáme. Výzvou je neřešit hovadiny, na to bude čas mnohem později.


Princ mečů

2. čtvrtletí

Do začátku léta budeme muset udělat pár náročných rozhodnutí a vybrat cestu, po které dál pojedeme. Do konfliktu se může dostat hlava a srdce, nebo budeme čelit očekáváním, která je nám proti srsti naplnit. Nemá smysl se vytáčet, je třeba propíchnout bublinu planých keců. Zavděčit se každému prostě nelze.


9 holí

3. čtvrtletí

Během léta dojde k přeskupování zdrojů a sil. Budeme nuceni pochopit, že neutáhneme všechno, co dřív. Je zbytečné propadnout sebelítosti, protože jde o příležitost zahodit starou zátěž. Spoustu věcí, aktivit i lidí máme k sobě připoutanou už jen ze zvyku. Přestřihnout taková pouta se nám zdá neetické nebo špatné, přestože odčerpávají naši energii. Je třeba vzít rozum do hrsti a přestat investovat do černých děr. Ušetřené zdroje více než pokryjí všechno, po čem skutečně toužíme.


3 meče

4. čtvrtletí

Co odstřihneme, bude v posledním kvartále dotírat a nevybíravým způsobem žadonit o milost. Pravděpodobně včetně citového vydírání. Bude nám to líto a budeme nakloněni vzít svá předchozí rozhodnutí zpět. Je přece krásné být pro druhé tím potřebným a nepostradatelným. Často při té kráse přehlížíme fakt, že se stáváme obětí a potravou pro parazitující bytosti. Obrovskou výzvou je neztratit soucit, ale vymanit se ze závislosti na vstřícnosti a věčném pomáhání.


Opět je třeba připomenout, že výklad není dogma. Tím spíš, pokud se jedná o rámcový výklad jako je tento. Můžete ho brát jako vodítko nebo ukázku, jak do karet nahlížím.

Držím nám všem palce, ať je rok 2023 úspěšný, ať si pod tím představujeme cokoli.

Ivana

Karty byly vytaženy z tarotové sady Crowley.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *