Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Velekněz

0

karta týdne od 26. 12. 2022

Velekněz drží klíč ke všem komnatám včetně těch, do kterých se zdráháme vstoupit. Jestliže chceme upřímně bilancovat svůj rok, neměli bychom před nimi zavírat oči. Karta oznamuje příležitost rozseknout bludné kruhy a nevláčet do nového roku stará traumata a křivdy. Patrně budeme malou chvíli za blbce, ale odhození břemene a následná úleva za to stojí.

Velekněz neslibuje, že od té chvíle bude všechno zalité sluncem. Jen pomůže odstranit hřeby, kterými se trýzníme a které za dlouhý čas v našich ranách zrezivěly. Nadechnout se a jít dál už není jeho úkol, ale náš. Pokud se odvážíme nadechnout hlouběji, nemusíme jenom kráčet, ale můžeme i letět.

Velekněz spojuje tělo a duši, vyrovnává jejich podíl v našem vnímání a plánování. Představuje čistou spiritualitu ve hmotě bez jakékoli vazby na konkrétní náboženství. Naopak často varuje před slepou vírou a možností manipulace skrze duchovní hodnoty. Proto je teď důležité prověřit svou víru srdcem.

Dnes mi při pohledu na kartu stále chodí do hlavy totemová zvířata. Aniž byste dráždili webový prohlížeč, zkuste si představit zvíře či zvířata, která byste rádi měli vedle sebe jako pomocníky a průvodce do dalšího roku. Neomezujte svou fantazii a nedělejte z toho závazek. Představujte si a propouštějte podle libosti. Zkoušejte, se kterým zvířetem si rozumíte a proč. Zjistěte, které zvíře vás nudí a které motivuje.

Ve výsledku jde hlavně o to, abyste oživili princip své duše a mobilizovali vlastnosti, které leží zaprášené v šuplíku. Totemová zvířata vám pomohou žít to, nač byste si bez nich netroufali. Bez pochyb spolu s nimi snáze stanovíte své vize a plány a také se jich snáze budete držet.

Kartu Velekněz jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 26. 12. 2022 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Gill a Masonic.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *