Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Slunce

0

karta týdne od 19. 12. 2022

Slunce zvěstuje znovuzrození a návaznost na zimní slunovrat se přímo nabízí. Uprostřed sněhu a mrazu se dočkáme chvíle, kdy se dlouhé noci začnou zkracovat a denní svit prodlužovat. Děti i dospělí se dočkají vánočních svátků, což je vlastně také oslava zrození. Slunce představuje jiskřičky očekávání a radosti, dává zelenou spontaneitě a uvolnění. Neuškodí se trochu odvázat a vyzkoušet nevyzkoušené.

Slunce je hravost, naivita, bezelstnost. Dává příležitost odhodit převleky a konvence, vyměnit je za brutální upřímnost bez nabubřelých frází. Zlaté sluneční paprsky povzbuzují k venkovním aktivitám – válet sudy z kopce, postavit vlastního sněhuláka nebo dělat ve sněhu anděla. Ideální je všechno, kde vezme za své dospělácká důstojnost. Pak se vyloupne to, co skrýváme ve svém jádru. Po prvotním šoku se z toho můžeme radovat.

Slunce je vřelé a žhavé, a přesně takovou energii můžeme očekávat navzdory počasí za oknem. Neměli bychom ale zapomínat, že přehnaná vřelost může být pořádně vlezlá, a tak může nastartovat agresivní a vzteklé odezvy. Slunce signalizuje možnost nečekaných reakcí na zdánlivě nevinné podněty. Erupce magmatu mohou být nepříjemné, ale dávají sílu k přežití. Zkusme to zbytečně nedramatizovat a nedělat závěry typu „ty mi chceš zkazit Vánoce!“

Kartu jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 19. 12. 2022. a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Zlatý a Gill.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *