Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Princezna mečů

0

karta týdne od 12. 12. 2022

Princezna mečů rychleji mluví, než myslí. Lokty mívá ostré, argumenty nesmlouvavé. Takovou princeznu můžeme potkat, nebo se jí sami stát. Pak bychom měli mít na paměti, že kromě černé a bílé tvoří realitu velké množství šedi. Výzvou je pochopit, že nedržet se pólů není slabost.

Jestliže princezna hodně mluví, nedokáže zároveň naslouchat. Často jí unikají důležité reakce, a proto může bořit a ničit, aniž by to měla v úmyslu. Pokud budeme na straně toho, kdo s takovou princeznou jedná, neberme všechna její vyjádření dogmaticky a především osobně. Vzít na to rezervu se vyplatí, ono může být za hodinu všechno jinak.

Pokud naopak přistihneme sami sebe, jak meleme bez přestání, je čas zvážit terapii mlčením. Protože nejchytřejší není ten nejvýřečnější, ale ten, kdo získá komplexní pohled.  A to bez naslouchání nelze.

Princezna mečů ve výkladu může signalizovat, že si dáváme laťku příliš vysoko. Z různých důvodů máme nereálné ambice, bylo by super udělat jejich inventuru. Nepochybně máme kromě zjevných ambicí i nějaké skryté. Ticho a brutální upřímnost pomohou zacílit a chybné nastavení opravit. S princeznou mečů totiž skoro vždycky platí, že méně je více!

Kartu jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 12. 12. 2022. a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Druidů a Mýtický.


Obecný popis princezny mečů najdete pod tlačítkem:


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *