Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

5 mečů: Ztráta

0

karta týdne od 21. 2. 2022

Karta 5 mečů je nejen kartou týdne, ale v celoročním výkladu vyšla jako karta pro únor.

Můžeme očekávat propíchnutí staré záležitosti – něčeho, co jsme považovali za uzavřenou věc. Teď přijde čas konečného zúčtování. Něco jako odnést do kontejneru střepy, které jsme roky skrývali pod kobercem. Chybí jen poslední krok – někomu nebo sami sobě přiznat, co bylo sice ve vzduchu, ale nebylo to jasně pojmenováno a nahlas vyřčeno. Možná pocítíme stud a trapno, ale dojdeme k obrovské úlevě, která za chvilkovou ztrátu důstojnosti určitě stojí.

5 mečů může představovat i ztrátu iluzí a probuzení do reality. Některé naše postoje a plány možná nestojí na pevných základech. Bylo by dobré s nimi cvičně zatřást a prověřit jejich stabilitu a životaschopnost. Mít sny je důležité a potřebné. Rozvíjejí naši představivost a posilují víru v sebe a budoucnost. Karta však radí přehodnotit hranici mezi snem a plánem, do kterého už jsme připraveni investovat čas, peníze, energii. Současné plány mají zkrátka drobnou vadu na kráse, kterou lze včasnou inspekcí odhalit a napravit.

5 mečů je také příležitost zbavit se všeho zbytečného. Nejvyšší čas přebrat vzpomínkové šuplíky a poslat dál oblečení, které nenosíme. Ano, možná by se nám ty věci mohly jednou hodit. Ale co když se někomu jinému hodí už teď?

Kartu 5 mečů jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 21.2.2022 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Rider-Waite a Trees od Diany Driscoll.


.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *