Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Císař

0

karta týdne od 31. 1. 2022

Císař je panovník a může panovat mnoha rozdílnými způsoby. Dokáže být neúprosný diktátor a bazírovat na detailech, stejně jako může být moudrým vladařem, který otcovskou rukou povzbuzuje k růstu. Císař představuje autoritu, která vstoupí do našeho života a tak či onak upozorní na existenci mantinelů, které bychom teď neměli přehlédnout.

Není důvod propadat úzkosti či panice, všechno se dá zvládnout v klidu, krok za krokem. Uchovejme si důstojnost. Nepodlézejme těm, kteří se nad nás budou povyšovat, ale taky nedělejme totéž druhým. Tendence povzbudit vlastní ego na cizí účet může být hodně silná.

Císař může také představovat tu část naší bytosti, která se snaží všechno organizovat a řídit. Často se ohání nejlepšími úmysly a poukazuje na rezervy, které zůstávají nevyužité. Měli bychom se ptát, jestli posedlost efektivitou a vznešenými cíli nezabíjí přirozenou lidskost a obyčejné touhy ducha a srdce. Jestli práce a povinnosti nezabírají většinu našeho života, jestli máme prostor dělat věci, které jsou jen naše a jen pro radost. Cvičně si jich zkuste pár vyjmenovat a vzpomenout si, kdy jste se jim naposledy věnovali.

Kartu Císař jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 31.1.2022 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Ramses a Gill.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *