Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

2 hole: Nadvláda

0

karta týdne od 17. 1. 2022

Karta 2 hole představuje soupeření, tvrdohlavé zaseknutí názorových protikladů. Každá ze stran má svou hlavu a vlastní úhel pohledu, ze kterého není ochotná o milimetr ustoupit. Bojovníci se mohou ohánět principy tam i zpět, ale jsou to jen zakousnutá ega, pro které kompromis znamená pošramocenou důstojnost.

Vzpomeňme si na 2 hole pokaždé, kdy se budeme cítit nepřiměřeně tlačeni do kouta. Dohadovat se znamená plýtvat energií. Je efektivnější zápas skrečovat, z kouta vylézt a dál dělat věci po svém, jakoby se nechumelilo. Pravda se ukáže časem sama. Teď není důvod své pravdy prezentovat a vlastní hodnotu okázale prokazovat.

Karta 2 hole může představovat i názorový střet uvnitř nás samotných. Situaci, ve které chceme stejnou měrou protichůdné věci. Nebo situaci, kdy se nacházíme mezi dvěma ostře vyhraněnými postoji. Ačkoli máme svou dávku pochopení pro obě strany, každá z nich po nás chce, abychom se vůči protistraně zřetelně vymezili. Opět platí doporučení – nenechme se tlačit do kouta, ale ani nepřilévejme olej do ohně. Někdy je lepší zůstat za sraba bez názoru a vyčkat dalšího vývoje.

Výzvou týdne je vybírat si jen takové bitvy, které nám opravdu stojí za to bojovat. Ideálně s přihlédnutím k dlouhodobé perspektivě, protože malé a nedůležité bitvy časem vyšumí samy.

Kartu 2 hole jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 17.1.2022 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Zlatého úsvitu a Mýtický.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *