Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

2022 – roční výklad

Princezna disků

Celková energie roku 2022: sklizeň

Co jsme v uplynulých letech zasadili, budeme v roce 2022 sklízet. Vyžadovat se po nás bude trpělivost, pečlivost a pokora. Spíš mravenčí práce než dynamické šílenství. Důležité bude zúročit to, co už máme, ale provést to novým a tvůrčím způsobem. Než abychom bojovali o nová pole, je lepší změnit způsob hospodaření – zapojit schopnosti, které dosud ležely ladem. Z toho vyplývá klíčová otázka, se kterou je dobré v průběhu roku experimentovat. Které svoje schopnosti podceňuji a nedostatečně využívám? Můžeme být pořádně překvapeni z velikosti nevytěženého potenciálu. Skutečný poklad nám leží přímo pod nohama.


2 poháry

Leden: vyhlížíme lepší zítřky

Karta je plná snění a tužeb. Vyplivujeme špatné vzpomínky z minula a s nadějí splétáme nová přání, diáře plníme plány a očekáváními. Nestojíme pevně na zemi, víc se necháváme unášet představami. I to je v životě potřeba, ideály jsou nedílnou součástí vývoje a vnitřních apelů. Očistit se od skepse a starých splínů, znovu uvěřit v dobro a nekonečnou škálu možností je určitě dobrý start.


5 mečů

Únor: probuzení do reality

Karta říká, že pouze sněním štěstí nestvoříš. Je třeba jít a dělat chyby. Jenom tím, že věci zkusíme, oddělíme reálné od nereálného, životaschopné od neživotaschopného. Mít velké oči a klást laťku vysoko je přirozené a správné, alespoň dokud jsme schopní cestou cíle korigovat podle aktuálních podmínek. Výzvou je nepovažovat korekce za selhání. Je to evoluce, žádné nepřátelství osudu.


Slunce

Březen: znovu vysvitlo slunce

Překonali jsme únorové zanoření a najednou se zdá, že svět je přece jenom hezké místo pro život. Tmavá místa se projasňují sluncem, kromě povinností přichází i čas her a radostí. Někdy se do nich musíme trochu nutit, ale příležitosti tu jsou a není jich málo. Březen říká – máte na vybranou, jestli trčet ve tmě nebo vylézt na světlo. Učí nás jít dál, smát se a hrát si, smutku a ztrátám navzdory. Příležitosti nepřijdou za námi, přesto jsou všude kolem. Stačí vystrčit hlavu, udělat pár kroků a z té hromady nějakou vytáhnout.


Princ holí

Duben: jedeme na vlně

Kdo se příležitosti chopil, veze se na vlně. Možná rychleji, než zvládne kočírovat. Ale proč brzdit něco, co je obklopeno nadšením a jede vysokou rychlostí vpřed. V tuhle chvíli nemusíme vidět spálenou zem za sebou, potřebujeme v sobě znovu cítit oheň a vnímat, že jsme naživu. Možná uděláme pár nepředložeností, ale je lepší jet a chybovat, než stát a oprašovat auto v garáži. Je třeba rozproudit svou krev, postavit se důsledkům můžeme později. Kdo nevytáhne paty z komfortní zóny dobrovolně, bude do divočejší situace ostatními jezdci vtažen.


8 pohárů

Květen: zpytování

Za divokou vodou přichází klidnější hladina a s ní prostor k zamyšlení. Je to příležitost vydýchat zážitky z rychlé jízdy, vyhodnotit pro a proti. Z rybníka emocí se mohou vynořit čerstvé i staré pocity křivdy, tak se jimi nenechme úplně zaplavit. Nesrovnávejme svou životní cestu s jinými, nezoufejme nad zdánlivými handicapy. Květen může přinést pocity nespravedlnosti, uvíznutí v osidlech bezmoci. Ale jsou to jenom pocity a nejsou jediné, které jsou v květnu k dispozici. Učme se hledat světlo ve tmě, naději v beznaději.


10 pohárů

Červen: odměna

Pokud nám květen něco dlužil, červen to vrací plnými hrstmi. Znovu přesvědčuje o fungování rovnováhy a důležitosti protikladů. Život je sinusoida a jenom tak si ho můžeme dosyta užít. Učme se brát co je a spořit na horší časy. Červen 2022 je bohatý na zážitky, tak berme, dokud se nabízejí. Důležitá je pestrost aktivit. Nezůstávejte jenom u toho, co máte prověřené, vyzkoušejte co nejvíc nepoznaného. Taky nechcete jíst jenom brambory, i kdyby jich byl každý den kotel.


Velekněz

Červenec: první sklizeň, plán další setby

Můžeme se ohlédnout a z dosavadního testování pojmenovat, na čem v dalším půl roce stavět, co jsou aktivity k pouhému vybláznění, a co nás víc vyčerpává, než aby to přinášelo plody. V červenci bude na takové mudrování čas a prostor. Můžeme mít nutkání své vnitřní pochody probrat s jinými. Oponenturu nevnímejme jako projev nepřátelství, spíše jako příležitost ujasnit i zapadlé detaily. Netlačme na dodržení původních plánů, buďme otevření k jejich úpravě a novému vyznění. Ale nenechme se převálcovat konvencemi. Karta nabízí klíč k nezodpovězeným otázkám, tak je nezapomeňme položit.


Princezna pohárů

Srpen: hýčkání

Karta přináší něžnou potřebu hýčkat a být hýčkáni. Rozmazlovat a hýčkat můžeme rodinu, přátele, neznámé lidi na ulici nebo na druhém konci světa. Výzvou je otevřít tuto část srdce a vypnout zakódovaná měřítka zásluhovosti. Láskyplná odezva se dostaví a bude tím silnější, čím méně ji budeme nárokovat. Srpen prověří schopnost lidské sounáležitosti a po svém odmění všechny, kdo se zapojí srdcem i respektem.


9 holí

Září: rovnováha sil

Karta říká, že si přerovnáme šípy v toulci. Zjistíme, že dobrem a empatií se k výsledkům dostaneme stejně rychle jako ambicemi a cílevědomou činností. Co vypadá jako odbočka a ztráta času, může být ve finále pořádná zkratka. Přišel čas na korekci nástrojů, kterými původní cíle dosahovat. Září nás tlačí k používání obou hemisfér, každou jednostrannost ochromuje. Nemá smysl bušit hlavou do zdi, důležitější je kompenzovat a vyvažovat. Vyhrává ten, kdo takové celistvosti půjde aktivně naproti. V opačném případě nastoupí frustrace a zklamání.


Královna pohárů

Říjen: rodina

Přichází čas, ve kterém si máme uvědomit důležitost rodiny. Co nám rodina přináší, co jí dlužíme nebo jak moc nás dusí její požadavky či obecné předsudky. V těchto otázkách nehraje roli čas, do svých úvah máme zahrnout živé i ty, co už nejsou mezi námi. Dokonce i ty, které nemůžeme pamatovat. Říjen připomíná, jak moc jsme svými předky formováni, a nutí nás rodinné téma obracet ze všech možných úhlů. Je tu příležitost odkrýt a dát do souvislostí věci, které následně přinesou klid na duši a uvolní novou várku našich schopností. Něco v minulosti ovládá nástroje, které nutně potřebujeme na cestě k pokladu, který nám jednoznačně patří. Říjen otevírá bránu času, kterou se můžeme k systému ovládání dostat a převzít kontrolu.


Král mečů

Listopad: fičíme vpřed

Chceme dohnat říjnovou zastávku či výpadek, všechno děláme dvakrát rychleji. Někdy zbrkle a trochu na úkor kvality, někdy se strkáme lokty u mantinelu, jen abychom nezaostali. Je to zkušenost, která učí netvrdnout věky nad situacemi, které můžeme nechat a jít dál. Dokud nebudeme šílené tempo brát jako standard, můžeme pohnout s věcmi, které nás dlouho a neúměrně pohlcovaly. Nicméně pozor na úsudky, ke kterým v listopadové rychlosti dospějeme. Mohou být unáhlené, jejich platnost je třeba ověřit v čase.


Eso pohárů

Prosinec: požehnání

Pokud jsme všechny zatáčky a nástrahy roku vybrali, přichází prosincové požehnání. Za hradbou pavučin září poklad, který byl celou dobu tak nějak ve vzduchu. Poklad má tolik barev a vrstev, že si každý může přijít na své. Pochopitelně existuje i možnost zavřít oči a umanutě počítat pavučiny, které nám během roku ulpěly na kabátu. Obojí je pravda a je otázkou volby, kam svůj zrak napřeme. Pohárové eso je nejvyšší kartou lásky, projevem nejuniverzálnější lásky Boží. Naděluje a obohacuje, přetéká dary, které nejsou jmenovitě popsány. Stačí mít odvahu a vytáhnout z blýskavé hromady co se nám líbí, po čem toužíme. Nebýt hamižný, ale ani se netopit v pocitech viny. Netvrdit, že si něco nezasloužíme, zatímco úkosem sledujeme, jestli si víc nevzali ti, kteří si podle našich měřítek zaslouží ještě míň. Vzít si a nesoudit, být vděčný, nikoli svázaný. Různorodých pokladů je v roce 2022 dost pro všechny.


Karty jsem vytáhla 1. 1. 2022 z tarotové sady Crowley. 

Výklad je obecnou základnou. Pokud budete chtít konkrétní výklad pro sebe, ráda Vám ho zpracuji. Můžeme přidat zpřesnění pro oblasti Vašeho zájmu v roce 2022, na tom se určitě domluvíme. Roční výklad je lepší mailem, abyste se k němu mohli průběžně vracet. Výklady posílám vždy i s obrázky vytažených karet, protože více než výmluvně doplňují moje slova. 

Tak ať je ten rok 2022 co nejlepší!

Se spoustou pozdravů a lásky,

Ivana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *