Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 1. 11. 2021

0

Smrt

Karta Smrt potvrzuje, že princezna holí z minulého týdne to se zvěstováním transformace myslela vážně. Něco starého definitivně končí a děje se tak, abychom udělali místo novému. Zárodek nového je tady, přestože ho ještě nevidíme nebo v jeho přítomnost dost nevěříme.

Je předčasné zalévat a piplat dobře ukryté zárodky. Alespoň dokud neodklidíme nepořádek, kterým je zavalený záhon. Smrtka na obrázku uklízí razantně, neschovává nic po kapsách. Učí nás věřit, že s novou kapitolou dostaneme i nové trumfy do rukou.

Možná s tím novým nebudeme umět okamžitě zacházet, stejně jako novorozeně nesvede hned chodit. Ale protože Smrt slouží životu, dostaneme prostor se všechno naučit, ideálně s čistou a nezatíženou myslí.

Karta mocně apeluje na to, že staré vzorce myšlení nebudou v blízké budoucnosti oporou, naopak nás mohou zatáhnout do slepých uliček. Tam pak snadno přijdeme o to, co nyní bláhově bráníme před změnou.

Zkusme si pojmenovat, na čem křečovitě lpíme, kde máme největší obavy ze změny. A to je ta nejlepší předehra k transformaci, která se nad námi vznáší ve vzduchu.

Karta jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 1.11.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Mýtický a Buckland Romani.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *