Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 25. 10. 2021

0

Princezna holí

Princezna holí je poslem nových začátků. Je smyslně spojena se Sluncem a poháněna spalující touhou. Žene se do neznáma. Ukazuje příchod nové inspirace, která je zatím obtěžkána břemenem strachu.

Princezna holí je konfrontací s vlastním strachem. Nemá smysl dlouze analyzovat jeho původ, protože tím strach jenom krmíme. Také pozor na popírání strachu, třeba podsouváním logických argumentů (výmluv). Nepřiznaný strach ovládá naše chování mnohem rafinovaněji než ten, který sami sobě na rovinu přiznáme.

Zkusme změnit přístup a vnímat strach jako kamaráda, pomocníka. Je to takový pes, který bez potřebné lásky a péče zdivočí a může svého pána pokousat. Když se naučíme svůj strach přijmout a vzít za ruku, postupně se umenší ta jeho přebujelá část, která volá po pozornosti a komplikuje nám život. A tak pořád dál, až ze strachu zbude jen to, čemu říkáme zdravý pud sebezáchovy.

Zkusme si to vizualizovat – pozvat strach na kafe nebo ho vzít na procházku do lesa. Pokud chcete rozmlouvat, stačí na úrovni tříletého dítěte, jinak to bude kontraproduktivní. A takového parťáka se není třeba bát!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 25.10.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig a Gill.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *