Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 27. 9. 2021

0

Princ mečů

Princ mečů překypuje nápady, myšlenky mu běhají hlavou nadzvukovou rychlostí. Nepřipustí, aby mu utekl sebemenší podnět, snaží se slyšet i trávu růst. Karta říká, že bychom se měli trochu zklidnit, aby z té mentální nabuzenosti nevyrostla paranoia.

Vysoké tempo myšlenkových pochodů nemusí být nutně úměrné jejich efektivitě. Princ nabízí svůj meč, kterým můžeme některé prameny odseknout a tím zlepšit produktivitu i vnitřní klid. Rozhodně nás karta varuje, že nevěnujeme dost pozornosti stresu, který nás užírá zevnitř, zatímco my se snažíme vymyslet kdoví co.

Princ mečů také často přemílá názory a postoje jiných lidí, ať už to jsou politické debaty nebo drby ze sousedství. Čím víc analyzujeme, co kdo řekl nebo proč to řekl nebo dokonce co tím myslel, tím víc se vzdalujeme ze svého středu – od kontrolek, které signalizují tělesnou či emocionální nepohodu. Vznešené cíle nebo snaha o pochopení kritiky na naši osobu tak vede k zanedbávání potřeb, o které zbytek bytosti křičí.

Karta týdne říká, že méně je teď určitě více. Zkusme ulevit přetížené hlavě třeba fyzickou aktivitou. Hlavně do ní necpěme další (zbytečné) podněty.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 27.9.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Sidhe, Dreaming way a Röhrig.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *