Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 13. 9. 2021

0

Královna mečů

Královna mečů říká, že přišel čas zbavit se vzorců, podle kterých stereotypně fungujeme řadu let. Vzorců, které pramení z dětských let a které souvisejí s postojem k autoritám. Můžeme si teď snáze uvědomit spouštěče, které nás činí zranitelnými, a momenty, ve kterých druhým přepouštíme vládu nad situacemi nebo dokonce nad sebou samými.

Královna mečů nám rovněž může pomoci pochopit, pokud a kdy máme sklon někoho obdivovat a třeba mu i trochu poklonkovat. Sklon vyhřívat se v záři toho, kdo je v našich očích mocnější, schopnější nebo slavnější. Svým způsobem je přirozené, když tíhneme k silným jedincům, ale neměli bychom kvůli tomu přestat být sami sebou a žít svůj vlastní život.

A právě o tuhle rovnováhu jde. Najít přiměřený respekt k ostatním a zachovat si zdravou víru v sebe sama.

Královna mečů přinese situace, ve kterých můžeme nalézt konkrétní příklady uvedených vzorců a s trochou sebereflexe na nich můžeme zapracovat.

Asi není třeba dodávat, že na opačné škále jsou i vzorce pýchy, které není snadné sám sobě přiznat, přestože právě to může být ke zdravé rovnováze první krok.

Nesuďme druhé, koukněme se na zoubek sami sobě. Ideálně bez toho, abychom si dramaticky sypali popel na hlavu, protože to většinou vůbec nikam nevede.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 13.9.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Swedish witch a Universal goddess.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *