Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 16. 8. 2021

0

Král mečů

Král mečů vládne říši vzduchu a jako takový má v kompetenci mysl, komunikaci a sociální vazby. Něco z toho se bude snažit urvat veškerou naši pozornost.

Myšlenky budou pádit o překot a zaujetím pro věc nahrazovat efektivitu. Nezaškodí mít tento týden trochu víc pod kontrolou, čím se naše hlava zaměstnává. Zkuste kouknout na hodiny, kolik času Vám přemýšlení o jednotlivých tématech zabere, a jaký výsledek to přinese.

Také budeme mít tendenci víc mluvit než naslouchat. Sami na sobě to poznáme jen stěží, ale když nám začnou druzí valit klíny do hlavy, trpělivosti bude třeba. Trocha sebereflexe nám pomůže pochopit, kolik zbytečných informací na druhé pouštíme, aniž se přesvědčíme o jejich zájmu naše sdělení slyšet.

Král mečů výrazně ovlivňuje vztahy. Rád dělá o lidech unáhlené soudy, ať už si je nechá pro sebe, nebo je jako svatou pravdu šíří dál. Nejde o to, že by vyloženě lhal. Ale pravda vytržená z kontextu je někdy horší a společensky nebezpečnější. Mějme tedy na paměti, že nic není jenom černé nebo jenom bílé, a všechno má své pozadí.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 16.8.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig a Gill.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *