Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 24. 5. 2021

0

Ďábel

Není všechno zlato, co se třpytí. Karta Ďábel upozorňuje, že budeme mít tendenci vidět některé věci a situace v lepším světle, než by si reálně zasloužily. Kouzla a triky mohou být zábavné, pokud na nich nestavíme důležitá životní rozhodnutí. Tak se bavme, ale rozlišujme.

Ďábel může symbolizovat neřest a její neodolatelnou přitažlivost. Moralizování nechme pokrytcům, jednou za čas neuškodí pořádně se utrhnout z řetězu. Zvlášť když se nebojíme následné kocoviny.

Obrácenou polohou karty jsou svatoušci, kteří se panicky bojí udělat chybu a jejich život je permanentní strach před kritikou a názory ostatních. Pokud v takových vodách plujete, ušpiňte se záměrně a s chutí. Dítě, vyválené v blátě, si taky užije víc zábavy než holčička v nažehlených šatičkách a mašlí ve vlasech.

Největší výzvou Ďábla je najít správnou míru. Nepodlehnout extrému ani v bílé, ani v černé. Žít naplno a nestat se závislákem. Žít slušně, ale ne sterilně. Prostě všeho akorát!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 24.5.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Swedish Witch a Herbal.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *