Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 26. 4. 2021

0

6 mečů: Změna

Je to pár týdnů, kdy jsem vytáhla stejnou kartu, ale dnes má trochu jiný podtón. Stále jde o výzvu ke změně, dnes na poli svazujících stereotypů v našem chování.

Dá se očekávat, že budeme shora obdařeni situacemi, ve kterých si vše potřebné uvědomíme. Stačí zdvihnout nabídnutou rukavici, neřečnit a změnu uskutečnit.

Společným jmenovatelem budou situace, které se zdají neřešitelné, nebo ve kterých se cítíme být jejich zajatcem či obětí. Situace, kdy nadáváme na nepřízeň osudu, nebo kdy se předem vzdáváme v domnění, že máme nulovou šanci uspět. V práci, ve vztahu, volnočasových aktivitách, kdekoli. Karta neříká, že máme něco lámat přes koleno. Zato říká, že máme změnit svůj postoj nebo přístup.

Ano, nenarostou mi křídla, i když budu chtít létat sebevíc. Ale když sen o létání nezabiju, možná najdu jiný způsob, jak svoji touhu uspokojit. Nakonec možná postačí vylézt na kopec a vidět odtud svět z výšky, nebo se vydrápat na pořádnou horu a vidět mraky pod sebou. Nebo něco úplně jiného. Ale to něco se neobjeví, když v zárodku sen zaškrtíme a budeme se do konce života užírat kvůli tomu, že nemáme křídla.

Karta radí otevřít vrátka snům a nehromadit důvody, proč je nelze uskutečnit. Hledejme alternativy a pojďme zrealizovat alespoň dílčí verze svých snů. Stačí začít maličkostí a udělat si z toho zvyk.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 25.4.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Universal Goddess a Skrytých světů.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *