Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 5. 4. 2021

0

Čtyři disky: Moc

Čtyři disky často představují pevnost, do které se můžeme uchýlit před nebezpečím. Pevnost, která má tlusté zdi a strážce na každém rohu. Dokud se cítíme ohroženi, je pro nás pevnost požehnáním. Dříve či později si každý uvědomí daň, kterou za poskytnuté útočiště platí. Někdo nebo něco nás má v hrsti.

A právě takové myšlenky a pocity budeme v týdnu potkávat nejčastěji. Karta říká, že je nejvyšší čas nově poskládat rovnováhu mezi potřebou bezpečí a rozletu. Přepočítat daň, kterou jsme za bezpečí ochotni platit.

Čtyři disky není zbrklá karta. Je v ní rozvaha a plánování, žádná překotná revoluce. Je to spíš jako trpělivě kopat tunel a důsledně se připravovat na čas po opuštění pevnosti. Neupínat se k vzdušným zámkům a nerealistickým očekáváním. Čtyři disky jsou zosobněním pragmatismu, neměly by však přerůst do zkostnatění.

Pomyslná pevnost se netýká jen pandemie a souvisejících opatření. Každý máme své malé i větší pevnosti ve svých životech – v práci i v soukromí. Vezměme si proto na paškál své rutiny. Jsou to šikovné schovky a klíč od téhle pevnosti často drží strach ze změny.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 4.4.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Swedish witch a Vision quest.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *